DENİZLİ CHP 2 SEÇENEK ÜZERİNDE DURUYOR; “YA; YAZMALI EFE, YA DA; KESKİN POLİTİKA”

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri öncesi siyasi partilerde politika kazanı tüm yakıcılığıyla kaynarken, CHP’de Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için Melike Basmacı ve Adnan Keskin en çok ön plana çıkan isimler oldu. Her fırsatta “Denizli’yi alacağız” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve yine lideri Kılıçdaroğlu’dan “Denizli’yi mutlaka almalıyız” talimatı alan Genel Başkan Yardımcısı (Denizli Milletvekili) Gülizar Biçer Karaca’nın olası bir başarı için önlerinde önemli iki seçenek, yani isim bulunuyor. “Ya Yazmalı Efe Melike Basmacı, Ya da politikanın keskin ve tecrübeli ağır topu Adnan Keskin..

DENİZLİ’DE AKLIN YOLU 2; “BASMACI VE KESKİN”

Denizli CHP’de; “Adnan Keskin veya Melike Basmacı isimlerinden birini tercih edersek büyükşehir belediyesinin burçlarına CHP Bayrağını dikebiliriz” görüşü hakim durumda. Denizli CHP tabanı veya çeşitli siyasi görüşlerden Denizlililerin ağırlıklı talepleri de zaten bu yönde.. Kısacası Denizli CHP 2 Önemli Seçenek Üzerinde Duruyor; ‘Ya; Basmacılı Yazmalı Efe, ya da; Adnan Keskin’li tecrübeli keskin politika..’

GÜLİZAR BİÇER KARACA’NIN KADERİ KESKİN VE BASMACI’YA BAĞLI

Burada tabii ki, CHP’de Genel Sekreterlik, Bakanlık ve Genel Başkan Yardımcılığı gibi çok önemli görevler almış kurt bir politikacının adaylığının yolu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’dan geçecektir. Kısacası “Keskin ile ilgili ‘söz-yetki-karar’ doğal olarak CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nundur.

Ancak, Denizli Büyükşehir’in CHP tarafından alınması konusu öncelikli olarak Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun değil, Denizlili Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’nın (sorunu ve) sorumluluğudur. CHP’nin iyi bir isimle Denizli Büyükşehir’i alması “birinci dereceden sorumlu” Karaca’yı bağlayacak ve ilgilendirecektir. Bunun için de Gülizar Biçer Karaca CHP Denizli’yi Melike Basmacı ile alabilecekse Basmacı’yı, Adnan Keskin’le alabilecekse Keskin’i desteklemelidir. Kısacası Karaca’nın kaderi Keskin ve Basmacı’ya bağlıdır. Ne olursa olsun, seçim sonunda Denizli’yi “neden ve niye kaybettik” sorusu Denizlili Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’ya sorulacaktır..

İŞTE DENİZLİ CHP’NİN “CESUR YÜREK” ADAYLARI

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi CHP’de aday başvuru süreci tüm hızıyla sürerken, Denizli CHP’de de “aday adaylığı açıklamaları” birbiri ardına devam ediyor. Şu anda Denizli CHP’de başvuru yapan ve aday adaylığını açıklayan 3 isim var. Pamukkale Belediye Başkanlığı için; Ahmet Divarcı ve Merkezefendi Belediye Başkan Adaylığı için ise; Sabri Yıldız ve Sedat Demirci Başkan aday adaylıklarını açıkladılar. Öte yandan Denizli CHP’nin Merkezefendi Belediyesi için üçüncü aday adayı ise Avukat Şeniz Süzek Doğan oldu. Şeniz Süzek Doğan CHP’nin başkan adayı olarak Merkezefendi İlçesi’nin “sevimli yüzü” olmaya da aday. Evet, CHP’de başvuru süreci işlemeye başlar başlamaz adaylıklarını açıklayan bu 4 isim, “Denizli CHP’nin Cesur Yürek Adayları olarak dikkat çekiyor.

ARTIK DENİZLİ CHP’NİN BİR ‘GÜLEN YÜZÜ’ VAR

Denizli’de Eğitimci Sabri Yıldız ve esnaf Sedat Demirci’den sonra Merkezefendi’de başkan adaylığını açıklayan üçüncü isim Avukat Şeniz Süzek Doğan oldu. Doğan, “Söyleyecek sözümüz, yönetecek gücümüz var” belgisi ile siyasi arenada boy gösterdi. Karahallı’nın eski efsane belediye başkanı Başkanı Dr. Nihat Süzek’in kızı olan (Bekilli’li) Şeniz Süzek Doğan aday adaylığını 26 Ekim Cuma günü saat; 11.00’de CHP İl Binası’nda gerçekleştirecek. Yoğun katılımlı bir adaylık açıklamasının beklendiği program DRT Denizli tarafından da canlı (naklen) olarak yayınlanacak. Şeniz Süzek Doğan’ın CHP Denizli Merkez İlçe Başkanı Ömer Yurtseven döneminde keşfedilen bir genç isim olduğu belirtilirken, siyasi yorumcular Doğan için; “O siyasi arenada; Denizli CHP’nin gülen yüzü olacak. Kadın aday olması açısından şansı da yüksek” yorumları yapıyor. Doğan 2012 Yılı CHP Denizli Merkez İlçe Kongresi’nde İlçe Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi ve daha sonra da Belediye Meclis Üyesi olarak politik yolculuğunu sürdürdü.

BALKANAY; “YEREL SEÇİMLERDE GÖREV VERİLİRSE, HAZIRIM”

Denizli eski Mimarlar Odası Başkanlarından ve 2014 seçimleri CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Mimar Arif Balkanay yerel seçimler sürecinde ilginç bir sosyal medya paylaşımına imza attı. Balkanay, “Basına ve Kamuoyuna” başlığını taşıyan bildirisinde CHP tarafından kendisine görev verilmesi halinde bunu yerine getirmeye hazır olduğunu açıkladı. Adı kulislerde sık sık Denizli’nin büyük ilçeleri için “başkan adayı olabilir” şeklinde geçen Arif Balkanay paylaşımında şunları söyledi;

“BASINA VE KAMUOYUNA; 31 Mart 2019 yerel seçimlerine ilişkin olarak partimizin aday belirleme süreci devam etmektedir. Bu süreçte değişik basın yayın organlarında şahsımla ilgili haber/yorumlara da yer verilmektedir. CHP tabanı ve kamuoyundan elde edilen veriler ışığında; gerek Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığına, gerekse Merkezefendi Belediye Başkanlığına aday olabilecek isimler arasında yer aldığım ifade edilmektedir. Böylesi ulvi makamlara layık görülmek benim için bir onur kaynağıdır. Yine basında yer alan haberlere göre, Genel Başkanımızın; “Ankara, İstanbul, Bursa, Antalya, Adana, Mersin, Balıkesir, Denizli ve Uşak ile ilgili özel strateji izleneceği; söz konusu 8 kentin kazanılması için bizzat kendisinin de çalışacağını” ifade ettiği bilinmektedir. Doğaldır ki; özel stratejiler çok özel mesai, çalışma yöntemi ve araçlara ihtiyaç duyar. Adaylaştırma süreci ve takvimi de bu özel stratejiye uygun olarak yürütülür. Bu açıdan bakıldığında, Genel Merkezimizce ilan edilen aday adaylığı başvuru takvimi bu araçlardan sadece bir tanesidir.  Denizli özelinde önemli olan; mensubu olmaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi önderliğinde, tüm demokrasi güçlerinin, Büyükşehir ve İlçe Belediyelerinde maksimum başarıyı elde etmesidir. Bu da AKP iktidarının; ülkemiz genelinde olduğu gibi yerel yönetimlerde de devam eden soygun ve talan düzenine son vermemizle mümkün olacaktır. Doğru bir strateji, güçlü bir politik önderlik, umut veren adaylar, halkımızın tüm dertlerine derman olacak projeler ve kampanyalar sonucunda zaferin bizim olacağına tüm kalbimle inanıyorum. Bu inançla; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, tüm demokrasi güçleriyle omuz omuza yürümeye devam edeceğim. Ta ki; çağdaş bir Denizli ve aydınlık bir Türkiye yaratana kadar. Bu kutlu yürüyüşte her türlü yükü taşımaya ve görev almaya hazır olduğumu bildirir, saygılar sunarım. (19 Ekim 2018-Denizli Arif BALKANAY Mimar)”

CHP APIYAM ADAYI ALİM ARSLAN

CHP Genel Merkezi 105 Belediye Başkan Adayını belirledi. CHP MYK sonrasında açıklama yapan Seyit Torun 35 mevcut belediye başkanın yeniden aday olacağını dile getirirken, Denizli’den sadece Acıpayam Belediye Başkan Adayı olacak isim açıklandı. CHP’nin Acıpayam Belediye Başkan Aday ismi Alim Arslan oldu.

YORUM EKLE