DENİZLİ CHP’DE DANANIN KUYRUĞU BUGÜN KOPUYOR

31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesi Denizli’de siyasi partilerin ve “ittifakların” ilçe belediye başkan adayları hala netleşmezken, bir yandan da bu önemli viraj öncesi son düzlüğe de girildi. Denizli CHP’de “dananın kuyruğu” bugün (4 Ocak) yapılması beklenen CHP PM toplantısı sonrası aday açıklaması ile kopacağa benziyor. Denizli’de en çok merak edilen konu ise; 3 adaylı eğilim yoklamasından ilk sırada çıkan CHP Merkezefendi adayı Şeniz Süzek Doğan’ın CHP Genel Merkezi’nin bugünkü açıklamasında isminin yer alıp almayacağı konusu..

İZMİR ZEYBEKCİ ŞENLİĞİ 5 OCAK’TA

Denizli AK Parti’de ise siyasi çevreler ve tüm gözler Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın 5 Ocak’taki İzmir tanıtım toplantısında. Erdoğan burada İzmir Büyükşehir Başkan Adayı Nihat Zeybekci’ye güçlü bir omuz vermeyi planladığı, gösterişli bir toplantı yapacak. Ve Denizli dahil tüm Ege bu bu organizasyona akacak. Bir iddiaya göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yine İzmir’de Denizli, Aydın, Manisa, Muğla illerinin büyükşehir (ilçeler dahil) başkan adaylarını açıklayacak.

ERDOĞAN; 4 İLİN ADAYLARINI DENİZLİ’DE AÇIKLAYABİLİR

Kısacası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ege’de gerçekleştireceği aday tanıtımı ve açıklaması programlarını iki bölüm halinde yapacağı görüşü de hakim. Yani; İzmir’de 5 Ocak Cumartesi günü sadece İzmir’in AK Partili İlçe Belediye Başkan Adaylarını, Büyükşehir Başkan Adayı Nihat Zeybekci ile birlikte açıklayacağı ve tanıtacağı. Diğer yandan da yine politik bir iddiaya göre; Denizli’de birkaç gün içinde bir “bölgesel tanıtım toplantısı” düzenleneceği ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Denizli-Burdur-Isparta ve Afyon illerinin AK Partili başkan adaylarını da Denizli’deki bu organizasyonda açıklayabileceği belirtildi.

BU SEÇİMDE CHP’Lİ İSİMLERE DENİZLİ’DE ADAYLIK YOK MU?

Denizli’de, CHP-İyi Parti İttifakı’nda; Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı dahil ilçe adaylıklarının büyük bölümünün de bırakıldığı İYİ Parti’nin Pamukkale ve Merkezefendi’den oluşan iki büyük ilçenin adaylığını da istediği öne sürüldü. Buna bağlı olarak CHP’nin; Merkezefendi’de gerçekleştirdiği eğilim seçiminde birinci olan Şeniz Süzek Doğan ile çok daha önce MKYK kararı ile Pamukkale ilçesi adaylığını açıkladığı Ahmet Divarcı’yı geri çekmeye hazırlandığı iddia edildi. Kısacası Genel Başkanlar Kılıçdaroğlu ve Akşener’in el sıkışmasının ardından Denizli’de CHP’li İsimlerin adaylık konusunda pek şanslı olmadığı” zaten aşağı yukarı belli olmuştu..

YARIMCA; İYİ PARTİ-CHP İTTİFAKI’NIN MERKEZEFENDİ BAŞKAN ADAYI MI?

İyi Parti’ye bırakılan Denizli’de Pamukkale ve Merkezefendi ilçelerinde Denizli CHP’nin adayları Ahmet Divarcı ile Şeniz Süzek Doğan’ın CHP Genel Merkezi tarafından geri çekilmesi halinde kimlerin aday olacağının da ipuçları belli olmaya başladı. Buna göre; Kale İlçesinin eski MHP’li Belediye Başkanı İsmail Yarımca’nın Denizli’deki İYİ Parti-CHP İttifakı Merkezefendi Belediye Başkan Adayı olarak hazırlandığı belirtiliyor. Yarımca, başvuru süresi içinde Merkezefendi Belediye Başkan Aday Adayı olarak İyi Parti Denizli İl Başkanlığı’na başvuru yapmıştı.

BİR ELEŞTİRİ

Bu yazımız üzerine adı İyi Parti’nin Merkezefendi Başkan Adaylığı için iddialı bir şekilde geçen İsmail Yarımca yazımızdan dolayı bize küçük bir eleştiri de yöneltmeyi ihmal etmedi. Yarımca, “Başlık şık olmamış, biz aday olarak seçime girersek ‘İYİ Parti-CHP olarak omuz omuza gireceğiz.’ Bizim adayımız CHP’nin adayı, CHP’nin adayı bizim adayımızdır” dedi.

YORUM EKLE