DENİZLİ İÇİN ÖF ÖFF; BÖYLE ISSIZ ANKARA

2004 yılında Denizli Belediye Başkanlığı ile başladığı siyasi yolculuğunu; 3 dönem milletvekilliği ve 61, 62, 63 ve 65’nci hükümetlerde 4 dönem Ekonomi Bakanlığı görevi ile sürdüren ve Denizli’nin en uzun süre görev yapan bakanı unvanını alan Nihat Zeybekci’nin yeni kabinede yer almaması kentte üzüntü ile karşılandı ve “Kaybeden Denizli oldu. Denizli’nin bundan böyle Ankara rehberliğini kim yapacak?” yorumlarına neden oldu.

“Sanma bu sevgimiz, sence yaygara. Ne dertler bıraktın öf öf, hep sıra sıra. Sen yoksun ya böyle ıssız Ankara.. Sensiz Ankara.. Duramam diyorum öf öf... Sen dur diyorsun, sen kal diyorsun” şarkı sözleri “Bakansız Denizli’nin” son 24 saatte yaşadığı ruh durumunu yansıtan en iyi dörtlük oldu. Şu sıralar Denizli’de her yan;“Zeybekci’siz Başkent, Denizlili Bakanı bulunmayan Ankara; ıssız, tatsız, tuzsuz ve keyifsiz bir hal aldı” yorumları ile doldu.

“BU BİR VEDA DEĞİL, BAŞLANGIÇTIR”
Öte yandan, yeni Başkanı, Kabinesi ile Yeni Sisteme start veren AK Parti’nin Denizli İl Başkanı Necip Filiz de yayınladığı basın bildirisi ile dikkat çekti. Filiz, “Denizli, bakanımız sayesinde hep bir adım önde oldu. Nihat Zeybekci'nin, Ekonomi Bakanlığı bizim için gurur ve heyecan verici bir durum idi. Bizlere bu gururu yaşattığı için kendisine teşekkür ediyorum. Yeni kabine de olmayışını bir veda olarak değil, yeni bir başlangıç olarak görüyorum. Bu sebepten dolayı Bakanımızı sevenler üzülmesin, bu bir ayrılık değildir. Bu kutlu davada verilen molaya sevinenler ise boşuna sevinmesin çünkü Denizli ve Bakanımız Zeybekci ayrılmaz bir bütündür” dedi.

 

YORUM EKLE