Kıbrıs gazisi kurşunlar arasında tarih yazdı Kıbrıs gazisi kurşunlar arasında tarih yazdı

Dünya Bankası Finansmanlı Türkiye Organize Sanayi Bölgeleri Projesi kapsamında, Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nce; Pamukkale İlçesi Koyunaliler Mahallesi’nde bulunan mülkiyeti Bölge Müdürlüğü’ne kayıtlı T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı oluru ile onaylı imar sınırında bulunan 54 no’lu parselde yapılması planlanan 30.000 m³/gün kapasiteli yeni “İleri Biyolojik ve Kimyasal Merkezi Atıksu Arıtma Tesisi” ile ilgili “İkinci Paydaş Katılım Toplantısı” gerçekleştirildi.

Söz konusu proje için Dünya Bankası Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirme Çalışması gereğince faaliyet ile ilgili halkı bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak için düzenlenen Paydaş Katılımı ve Bilgilendirme Toplantısı’nın ikincisi ve kapanış toplantısı Denizli OSB Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya; OSB içerisinde bulunan işletme yetkilileri, OSB dışında Pınarkent Sanayi Alanında faaliyet gösteren firma yetkilileri, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri ile faaliyetin gerçekleşeceği alana komşu arazi sahibi çiftçiler ve yerel halk katıldı.

Toplantıda, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilisi Çevre ve Sosyal Uzman Burcu Kırdar, Müşavir firma yetkilisi Hatice Çınar, uzmanlar ile Denizli OSB Arıtma Tesisi Müdürü Çevre Yüksek Mühendisi İbrahim Ereşme, proje hakkında katılımcıları bilgilendirdiler. Proje paydaşları ise merak ettikleri soruları sorma imkanı buldular.