DENİZLİ’DE “CHP’Yİ KARIŞTIRAN 3 BOMBA” HABER

BU 3 BOMBA HABER DENİZLİ CHP’Yİ KARIŞTIRDI

Genel merkezin 212 Belediye Başkan Adayı açıklaması ile son günlerde sıcak ve yakıcı saatler yaşayan ve ilçelerden gelen istifalar ile sarsılan Denizli CHP; şimdi de, adeta bütün parti teşkilatlarını sarsan 3 önemli haberle çalkalandı. “CHP Genel Merkezi; Adnan Keskin’i İstemiyor, bize yeni bir isim bildirin” diyor açıklaması, “Denizli Milletvekili Kazım Arslan’ın CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’yla ilgili WhatsApp paylaşımı” ve “CHP Genel Merkezi Melike Basmacı’ya bir kez daha randevu verdi” başlıklı kulisler, CHP’den politika cephesine yansıyan 3 önemli bomba haber oldu.

KILIÇDAROĞLU KESKİN’İ İSTEMİYOR MU?

CHP Denizli’de 17 İlçe Başkanı, 5 eski il başkanı ve parti ileri gelenleri tarafından “Büyükşehir Belediye Başkan Adayı” olması istenen CHP’nin ağır topu Adnan Keskin CHP Genel Merkezi’nden “veto” yedi. CHP Denizli Merkezi’nde ilçe başkanları ile Cuma günü (bugün) yapılan toplantıda; “CHP Genel Merkezi’nden ‘Adnan Keskin istenmiyor, bize başka bir isim bildirin, denildi’, şeklinde bir duyuru ve bilgilendirme yapıldı. Bunun üzerine Denizli CHP; “31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde kimi Büyükşehir Başkan Adayı yapacağı konusunda yine en başa dönmüş oldu. “Genel Merkez Keskin’i İstemiyor” haberinin arkasında ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bulunduğu iddia ediliyor. En az 7-8 açıklamasında “Yerel Seçimlerde Denizli’yi alacağız” diyen Kılıçdaroğlu’nun, “Denizli’yi istediği, ancak neden Adnan Keskin’i istemediği” yoğun bir şekilde tartışılıyor.  

ARSLAN İLE BİÇER ARASINDA ÇATLAK MI VAR?

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, CHP’nin Denizli ve Ege Bölgesi’ndeki önde gelen isimlerinin yer aldığı “Gençlik Gelecektir” WhatsApp Grubu’nda “parti tabanına üzüntülerini bildiren” çok önemli ve ilginç bir paylaşımda bulundu. Kazım Arslan’ın bu paylaşımı Denizli CHP’yi karıştırırken, böylece “parti içi görüş ayrılığı ve büyük çatlak” da su yüzüne çıkmış oldu. Denizli Milletvekili Arslan WhatsApp mesajında özetle, “Değerli arkadaşlarım, dün açıklanan Sarayköy adayımızın belirlenmesi yönteminde bir etkim olmamıştır. Biz burada; eğilim yoklaması ile daha iyi sonuç alınabileceği görüşü bildirmiştik.  Ne var ki Gülizar Biçer vekilim bizim düşüncelerimizin dışına çıkarak, Merkez Yürütmede ve Parti Meclisi’nde ısrar ederek bizim söylediklerimizin tersi bir kararın çıkmasını sağlamıştır. Tekrar belirtiyorum bu karar şahsımın isteği dışında çıkartılmıştır. Bilgilerinize sunarım” dedi. Arslan’ın bu WhatsApp paylaşımı Denizli CHP’de patlayan ikinci bomba haber oldu.

CHP GENEL MERKEZİ’NDEN MELİKE BASMACI’YA BİR RANDEVU DAHA MI?

Denizli CHP’yi baştan sona sarsan ve hatta heyecanlandıran üçüncü bomba haber ise Denizli eski Milletvekili Melike Basmacı ile ilgili ortaya atılan haberdi. “CHP Genel Merkezi Melike Basmacı’ya bir kez daha randevu verdi” kulisi Denizli CHP saflarına adeta bomba gibi düştü. Bu habere göre; “Melike Basmacı CHP Genel Merkezi’ne yeniden bir görüşme için davet edildi.” CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Merkez Yöneticileri ile yetkili heyetler Melike Basmacı ile “Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı” konusunda; biri Ankara’da parti genel merkezinde, diğeri de Denizli’de olmak üzere 2 kez daha görüşme yapmıştı.

İŞTE O WHATSAPP MESAJI!

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan’ın “Gençlik Gelecektir” WhatsApp Grubu’nda yaptığı paylaşım büyük ses getirdi. Arslan’ın adeta parti tabanından özür dilediği ve üzüntülerini dile getirdiği paylaşımı tam olarak şöyle; “Değerli arkadaşlarım, dün açıklanan Sarayköy adayımızın belirlenmesi yönteminde bir etkim olmamıştır. Bunu atanan Cengiz Demirci adayımıza karşı olduğum için değil, temayül isteyen 680 partilimizin istemini yerine getiremediğimiz için üzgünüm. Şahsen ben bütün partililerimizin katılacağı eğilim yoklaması ile daha iyi sonuç alınabileceği ve başarılı olabileceğimiz düşüncesiyle her noktada bunu belirttim. Belirlemenin parti içi yarışı yaparak olsun diye düşünüyordum. Sayın Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’na ve Genel Başkan Yardımcılarımız Oğuz Kağan’a ve Seyit Torun’a hep birlikte İl Başkanım ve üç vekil bildirdik. Denizli’ye gelen heyetin görüşü de bu merkezde idi. Ancak ne var ki Gülizar Biçer vekilim bizim düşüncelerimizin dışına çıkarak, Merkez Yürütme’de ve Parti Meclisi’nde ısrar ederek bizim söylediklerimizin tersi bir kararın çıkmasını sağlamıştır. Tekrar belirtiyorum bu karar şahsımın isteği dışında çıkartılmıştır. Bilgilerinize sunarım. Ben otuz beş yıldır CHP’nin yükünü çekmiş bir kişi olarak, Adayların çok olduğu ilçelerimizde, anlaşma sağlanamıyorsa, adayın belirlenmesi hususu partiliye sorularak karar verilmelidir. Bu görüşümü her alanda sürdürmeye ısrarla anlatmaya devam edeceğim. Sevgi ve Saygılarımla.”

YORUM EKLE