DENİZLİ’DE GENÇLİĞİN VE POZİTİF DOKUNUŞUN ADI; ŞENİZ DOĞAN OLDU

31 Mart Yerel Seçimleri sonrası Merkezefendi Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan CHP’li Başkan Şeniz Doğan’la birlikte Denizli’de, “belediyecilikte” adeta “genç bir nefes ve pozitif dokunuş” havası esmeye başladı. Başkan Şeniz Doğan ismi Denizli’de “politikada, yerel yönetim tarzlarında ve sosyal belediyecilikte” iklimi değiştirdi ve kentin yüzünü “gülen” bir ifadeye dönüştürdü.

MUHAMMET SUBAŞIOĞLU

Eski Başkan Muhammet Subaşıoğlu döneminde kapalı ve açık “kültür, sanat, etkinlik merkezleri” ile, daha doğrusu halka açık sosyal mekanları (binalaşma) açısından çok yol kateden Merkezefendi Belediyesi, Başkan Doğan’la Ali Marım döneminden kalan “kültür ve sanatın başkenti” ünvanı ve geleneğini kaldığı yerden sürdürmeye aday gözüküyor.

ŞENİZ DOĞAN - ALİ MARIM

DENİZLİ’NİN ‘İTALYAN’I KAPANDI

Denizli’nin ender yabancı yatırımlarından biri olan Sofidel Kağıtçılık (Yummy) Temmuz ayı başında DOSB’deki tesisini kapatıp, fabrikayı ABD’ye taşıyacak. Organize Sanayi Bölgesi’nde Dentaş’tan aldığı Yummy markası ve fabrikası ile temizlik kağıdı üretimi yapan İtalya’nın en büyük firmalarından Sofidel’in, Denizli’deki fabrikasını kapatma kararı alması şaşkınlıkla karşılandı.

Firma makineleri ABD’deki yeni fabrikaya taşınacak, bunun sonucu Denizli’de 60 kişi işsiz kalacak.

OĞULLAR MEZUN OLDU, EN ÇOK BABALAR MUTLU!

Geçtiğimiz Cuma; Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 145 öğrenci mezun oldu, diplomasını aldı ve sağlık ordusuna katıldı.

MEHMET KESKİN - SALİH KESKİN

Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan öğrenciler arasında; Adalet eski Bakan Yardımcısı Bilal Uçar’ın oğlu Mehmet Uçar ve Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Keskin’in oğlu Salih Keskin de vardı. Uçar ve Keskin oğullarının diploma törenini “mutlu, mesut ve biraz da gözleri dolu” bir şekilde izledi.

BİLAL UÇAR - MEHMET UÇAR

BU MEHTER TAKIMINDA ÇOK İŞİ VAR

Denizli ile Ege Bölgesi ve Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren ve gösteriler düzenleyen Denizli merkezli “Fetih 1453 Mehter Takımı’na” Rusya Devlet Topluluğu Türki Cumhuriyetleri’nden talep ve davetler geliyor. Giysileri ve tavrı ile Osmanlı tarih sayfalarından çıkıp gelen ve tam bir Yeniçeri görüntüsü veren Mehter Başı Oğuz Sırlı, “Amacımız yurtiçi ve yurtdışında Denizli’yi tanıtmak. Türk tarihini en iyi şekilde anlatmak” diyor.

Mehter Başı Oğuz Sırlı

YORUM EKLE