DENİZLİ’DEN BİR CHP’Lİ HEYET GEÇTİ GERİDE; NE COŞKU BIRAKTI, NE DE UMUT EKTİ

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi gözünü Denizli’ye diken ve “Denizli Büyükşehiri Alacağız” iddiasını sürdüren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Denizli’ye 4 kişilik bir heyet gönderdi.  Biri CHP Genel Başkan Yardımcısı 4 milletvekilinden oluşan CHP Genel Merkez Heyeti Denizli’de öncelikle “Büyükşehir Belediye Başkan Adayı” ve ilçelerle Denizli’nin ikinci büyük ilçesi Merkezefendi Belediye Başkan Adayı için görüşmeler yaptı . Ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için parti tabanı ile bazı STK Başkanlarının görüşlerini aldı. Denizli’deki CHP Heyeti ziyareti, toplantı ve görüşmelerinden sızan kulis haberlerine ve siyasi yorumlara göre; “Denizli’den bir CHP heyeti geçti. Geride ne moral ve coşku bıraktı, ne de umut ekti.”

CHP HEYETİ’NDEN GERİYE “ŞAŞKINLIK VE HAYAL KIRIKLIĞI” KALDI
Evet, İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir, Adana Milletvekili Ayhan Barut, Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel ve Yozgat Milletvekili Ali Keven’den oluşan CHP Heyeti, 24 saat boyunca Denizli’de çok sayıda görüşme yaptı. Ancak; Denizli CHP’de büyük beklentiler oluşturan Genel Merkez Heyeti: “CHP eski Milletvekili Melike Basmacı ile Çimenoğlu otel’de kahvaltı yaptı, Büyükşehir için sürekli karşılarına çıkan Adnan Keskin adı üzerine Kazım Arslan ismini yokladı, yerinde mini anketler yaptı, Merkezefendi adayı Şeniz Doğan için küçük bir eğilim yoklaması yaptı, zoraki olarak eski vekil, eski CHP PM Üyesi  ve il eski başkanı Ali Rıza Ertemur ile görüştü, en son olarak da İyi Parti Denizli İl Başkanı ile buluştu.”

Özetle Denizli’de büyük beklentiler oluşturan CHP Genel Merkez Heyeti’nin ziyaretinden geriye; “Coşku ve heyecan” değil, büyük bir şaşkınlık ve hayal kırıklığı kaldı..

HEYET BASMACI İLE SABAH KAHVALTISINDA BULUŞTU
CHP’nin Genel Merkez Heyeti ilk gün toplantısını akşam üzeri saatlerinde yaptı. Ve kendisine Denizli için bir yol haritası belirledi. Ertesi gün (Çarşamba sabah 10.30’da)  CHP Heyeti üyeleri Çimenoğlu Otel’de Melike Basmacı ile bir kahvaltıda buluştu. Ve Basmacı ile görüştü. Bu arada Denizli’ye ayak bastıkları günden itibaren heyet üyeleri, Denizli’nin önde gelen bazı STK Başkanları’nı ziyaret ettiler ve görüşmeler yaptılar. İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir, Adana Milletvekili Ayhan Barut, Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel ve Yozgat Milletvekili Ali Keven’den oluşan CHP Genel Merkez Heyeti’nin en önemli toplantısı ise; “CHP Denizli İlçe Başkanları, İl Başkanı ve Yönetimi, mevcut Belediye Başkanları, eski il başkanları ve CHP’nin akil isimleri ile CHP’nin Belediye Başkan Aday Adayları, Gençlik ve Kadın Örgütü yöneticileri” ile yaptıkları geniş katılımlı Denizli Toplantısı idi. Ardından anket formları çıktı, kapalı ve açık

CHP HEYETİ’NİN EN ÇOK DUYDUĞU İSİM KESKİN, İKİNCİ İSİM İSE DOĞAN OLDU..
Yukarıda saydığımız bu isimler, seçilmişler ve parti yöneticileri ile toplu ve gruplar halinde görüşmeler yapan heyetin karşısına; Denizli Büyükşehir adaylığı ile ilgili sordukları her soruda, yaptıkları her görüşmede  ve attıkları her adımda “Adnan Keskin” ismi çıktı.Bu arada parti merkezinde Merkezefendi Belediyesi için mini bir eğilim yoklaması anketi yapan CHP Heyeti; büyük çoğunluk olarak “Şeniz Doğan Süzek ortak ismi” ile karşılaşınca içlerinden bir Milletvekili Doğan’a dönüp, “Bu yaşta kendini bu kadar çok nasıl sevdirdin? diye sordu. Öte yandan CHP’li heyet üyesi vekillerin “CHP’nin Büyükşehir Başkan Adayı kim olmalı” sorusu için Denizli iş çevrelerinde ve STK Başkanlarından en fazla duydukları isim de yine Adnan Keskin, adı oldu. 

DENİZLİ CHP’DE 17 İLÇE BAŞKANI “KESKİN” DEDİ
CHP’li 4 Milletvekilinden oluşan Genel Merkez Heyeti CHP’nin 19 Denizli İlçe Başkanı ve İl Başkanı ile bir toplantı yaptı. İlçe Başkanlarına Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı konusunda eğilimlerini ölçen heyet, bu soruyu hem anket formuyla yazılı olarak yöneltti, hem de tek tek ilçe başkanlarına sordu.
Buradan çıkan yanıtın ise; büyük çoğunluk olarak Adnan Keskin olduğu öne sürüldü. Yani; Denizli CHP’nin 17 ilçe başkanı “CHP’nin Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adnan Keskin olmalı” görüşünde birleşmişti.


CHP DENİZLİ İL ESKİ BAŞKANLARI DA KESKİN GÖRÜŞÜNDE..
Öte yandan heyet toplantı yaptığı Denizli eski İl Başkanlarına da “Denizli’de Büyükşehir adayınız kim olmalı?” sorusunu yöneltti. Bu soru karşısında; Ali Kavak ile Yıldırım Aycan dışında tüm eski il başkanları; “Adnan Keskin olmalı” cevabı verdi.  Kısacası CHP Denizli il eski başkanları; Ali Marım, Ümit Dizdaroğlu, M. Ali Orpak ve Niyazi Oğuzlar “Keskin” derken, eski Başkanlardan Bülent Nuri Çavuşoğlu ve Ali Rıza Ertemur bu toplantıya katılmadı. CHP İl eski Başkanı Ali Kavak bu soruya çekimser kaldı. Yıldırım Aycan ise; “Yılmaz İçen olmalı” dedi. Ve ekledi; daha doğrusu yine suçu medyaya yükleyerek; “Bazı arkadaşlar sağ gazetelere haber yazdırıyor!?” dedi. 

2 BELEDİYE BAŞKANI KESKİN, DERKEN ÇELİK; “BÜYÜKŞEHİRE BEN ADAYIM” DEDİ
Bu arada CHP Genel Merkez Heyeti’nin yaptığı en ilginç görüşme ise Denizli’deki CHP’li 3 Belediye Başkanı ile yapılan görüşme oldu. Heyet üyeleri CHP’li Başkanlar; Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, Bekilli Belediye Başkanı Mustafa Başkafa ve Bozkurt Belediye Başkanı ile özel görüşme yaptı.

BÜYÜKŞEHİR İÇİN; KAZIM ARSLAN İSMİ
Bu görüşmede Kazım Arslan ismi de yine “Büyükşehir için” geçen isimler arasına girdi. Görüşmenin “Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı kim olmalı?” faslında Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay Adnan Keskin olmalı, dedi. Mustafa Başkafa ise “Kazım Arslan da olabilir mi?” şeklinde gelen soruya; “Adnan Keskin olursa daha iyi olur” diye yanıt verdi.

ÇELİK’TEN “SÜRPRİZ ÇIKIŞ”, GÜLBAY’DAN “BU ELBİSE SANA BOL GELİR” CEVABI..
Bu arada sürpriz çıkış ise Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik’ten geldi. Heyetin kendisine yönettiği “Denizli Büyükşehir Adayımız Kim Olmalı” sorusuna Çelik’ten sürpriz bir şekilde, “Büyükşehir Adayı ben olabilirim” cevabı gelince ortalık karıştı. Buldan Belediye Başkanı Gülbay Çelik’e “Bu elbise sana bol gelir abla” diye seslendi.  Bekilli Belediye Başkanı Başkafa ise; Kazım Aslan ismi de ortaya atılınca; Adnan Keskin daha iyi olur, demekten kaçınmadı. 

HEYET EN SON İYİ PARTİ İLE GÖRÜŞTÜ, CHP İYİCE KARIŞTI
Bu arada Ankara kulislerini çalkalayan; “Denizli; Bursa, Kocaeli illeri Ankara ve İstanbul’a karşılık CHP tarafından İyi Parti’ye bırakılacak” kulis ve haberleri Denizli CHP’yi de karıştırdı. Bir de bunun üstüne CHP Genel Merkez Heyeti’nin şehirden ayrılmadan önce en son Denizli İyi Parti İl Yönetimi ile görüşmesi bu tartışmaların tuzu-biberi oldu. Bu durum kulislerde “CHP Lideri Kılıçdaroğlu, İyi Partililerin bile üzerinde uzlaştığı isim olan Adnan Keskin’i aday yapmamak için elinden geleni yapıyor” yorumlarına yol açtı. Bu arada Denizli CHP tabanı ise; “31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi gözünü Denizli’ye diken ve ‘Denizli Büyükşehiri Alacağız’ iddiasını sürdüren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun böyle bir şeye olur, demesinin intihar olacağını belirtti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gürsel Uçum
Gürsel Uçum - 2 yıl Önce

Adnan Keskin dışında bir aday Osman Zolana tekrar başkanlığı altın tepside sunmak demektir.inadi bırakıp kamuoyunun görüşleri dogrultusunda genel merkez Adnan Keskin ismini bir an önce açıklamalıdır

Tuncay cetin
Tuncay cetin - 2 yıl Önce

Adnan keskin den başkasi kazanamaz adnan keskin adaylığı hemen aciklayiniz

Ahmet Güralan
Ahmet Güralan - 2 yıl Önce

Adnan Keskin sadece CHP oyları alabilir hatta CHP oylarında bile fire olabilir. İyi parti'de Adnan Keskin'in desteklendiğine inanmıyorum. Yine sizin tarafınızdan gündeme getirilen İbrahim Şenel isminin hem CHP hem de İyi Parti'de heyecan yarattığını düşünüyorum. Genel Merkezin kafası çalışıyor şükür böyle statükocu garip kararlar alacaklarını sanmıyorum.

Mehmet Ali Beyhan
Mehmet Ali Beyhan - 2 yıl Önce

Denizli ilini ve ilçelerinde altıoklu bayrağı dalgalandırmak adı algında gelen heyete düşüncelerimizi aktardık. Bütün ismi geçen Başkan adayları kazanmak için yola çıkmışlardır hepsini yürekten kutlarım Aday gösterilen Bşk adayları içinde gece gündüz çalışacağıma söz veriyorum

M. Deniz çetin
M. Deniz çetin - 2 yıl Önce

Denizli için dürüst namuslu gerçekten bilgi ve donanıma sahip ilişkileri kuvvetli güvenilir tek aday var oda sayın Adnan Keskin dir. Artık Kemal bey bişeyi de doğru yapsa iyi olur yoksa mevcut 25 de yakında olmayacak.

banner212

banner211