DENİZLİ’NİN “ENDER YABANCISI” KAPANIYOR

Denizli’nin ender yabancı yatırımlarından biri olan Sofidel Kağıtçılık (Yummy) Temmuz ayı başında DOSB’deki tesisini kapatıp, fabrikayı ABD’ye taşıyacak.

Organize Sanayi Bölgesi’nde Dentaş’tan aldığı Yummy markası ve fabrikası ile temizlik kağıdı üretimi yapan İtalya’nın en büyük firmalarından Sofidel’in, Denizli’deki fabrikasını kapatma kararı alması şaşkınlıkla karşılandı. Firma makineleri ABD’deki yeni fabrikaya taşınacak, bunun sonucu Denizli’de 60 kişi işsiz kalacak.

OĞULLAR MEZUN OLDU, EN ÇOK BABALAR MUTLU!

Geçtiğimiz Cuma; Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 145 öğrenci mezun oldu, diplomasını aldı ve sağlık ordusuna katıldı.

Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan öğrenciler arasında; Adalet eski Bakan Yardımcısı Bilal Uçar’ın oğlu Mehmet Uçar ve Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Keskin’in oğlu Salih Keskin de vardı. Uçar ve Keskin oğullarının diploma törenini “mutlu, mesut ve biraz da gözleri dolu” bir şekilde izledi.

BU MEHTER TAKIMINDA ÇOK İŞİ VAR

Denizli ile Ege Bölgesi ve Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren ve gösteriler düzenleyen Denizli merkezli “Fetih 1453 Mehter Takımı’na” Rusya Devlet Topluluğu Türki Cumhuriyetleri’nden talep ve davetler geliyor. Giysileri ve tavrı ile Osmanlı tarih sayfalarından çıkıp gelen ve tam bir Yeniçeri görüntüsü veren Mehter Başı Oğuz Sırlı, “Amacımız yurtiçi ve yurtdışında Denizli’yi tanıtmak. Türk tarihini en iyi şekilde anlatmak” diyor.

YORUM EKLE