DENİZLİSPOR’UN İKİ YÖNETİCİSİ; ALİ ÇETİN’İN SGK’LI ÇALIŞANLARI ÇIKTI

“Süper ligin kıymetini bilelim ve stratejik plan ile iyi bir yönetim oluşturarak burada daha kalıcı olalım” yazısı kaleme alan ve “açık mektup” başlığı ile yayımlayan Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci daha ilk günde haklı çıktı. Keçeci’nin mektubunda yer alan “Öncelikle yönetim kurulu Süper Lig’de oynayacak takımın işlerini götürecek, yürütecek, temsil edecek ve de finansmanını organize edebilecek yetkinlikte olan kişilerden kurulmalıdır” sözünün tam isabet bir söz olduğu yakıcı bir şekilde ispatlandı. Denizlispor’un Başkan Yardımcısı ve As Başkan görevi yürüten iki yöneticisinin Başkan Ali Çetin’in kendi firmasında sigortalı çalışan personeli olduğu belirlendi. Denizlispor Yönetim Kurulu’nda görev alan Başkan Yardımcısı Ramazan Erbil ile Kulübün mali işlerinden sorumlu As Başkan Fikret Onur; Başkan Ali Çetin’e ait özel firmada SGK’lı işçi olarak çalışıyor. Ramazan Erbil taş ocaklarında sahada, Fikret Onur ise Çetin’in firmasında muhasebe sorumlusu (muhasebe şefi) olarak çalışıyor.

Ramazan Erbil - Fikret Onur

MEKTUP DOĞRU YORUMLANMALI..

Özetle “Süper ligin kıymetini bilelim ve stratejik plan yaparak daha kalıcı olalım” mesajı yayınlayan Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci’nin bu açık mektubunu yanlış yorumlayan Kulüp Başkanı Ali Çetin’in kulübün resmi facebook adresinden Denizlispor camiasına yakışmayacak içerikte bir paylaşım yapması, spor camiası ve kamuoyuna adeta, “Müjdat Keçeci çok haklıymış” dedirtti. Keçeci’nin ‘Denizlispor için Denizli’ye Açık Mektup’ başlıklı yazısına Denizlispor’un resmi facebook adresinden cevap veren Denizlispor Başkanı Ali Çetin’in çok ağır vurguları içeren cevabı ve “kayınpeder iması” Denizli kamuoyunda gündem oldu ve eleştirildi.

Müjdat Keçeci

Yeşil-siyahlıların Süper Lige çıkmasının ardından “kongre ve yeni yönetim” kulisleri alevlenirken, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci’nin Denizlispor’la ilgili “açık mektubu” tartışmanın fitilini ateşledi. Ve adeta Denizli’de spor camiasına bomba gibi düştü. Keçeci’nin ‘Denizlispor için Denizli’ye Açık Mektup’ başlıklı yazısına cevap veren Denizlispor Başkanı Çetin’in çok ağır vurguları içeren cevabı ve “kayınpeder iması” ise yoğun olarak eleştirildi. Spor yorumcuları ise, “eleştirilerin düzeyinin kaçtığı ve ayıp edildiği” yorumları yaptı.

Oysa Müjdat Keçeci; Denizlispor’u Süper Lig’e taşıyan ekip ve yönetime eleştirel bir söz söylememiş ve daha da önemlisi mevcut yönetimi kutlamıştı. Başkan Ali Çetin tarafından yanlış yorumlanan ve hakaret boyutunda mesajlar yapmasına neden olan “açık mektup” yazısında Keçeci’nin yazısı ise şöyleydi;

Ali Çetin, Ramazan Erbil - Ali Çetin, Fikret Onur

İŞTE MÜJDAT KEÇECİ’NİN MEKTUBU!

“Denizli’nin en mutlu günlerinden birini yaşadık. Denizlisporumuz 4. defa Süper Lig’e terfi etti. Gerçekten zor ama istikrarlı bir çalışma ile ve de Denizli Spor severlerin inançları ile bu başarı geldi çok kaliteli bir antrenörün yönettiği takım oynadığı çok kaliteli futbolla taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazandı. Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri de zorlukları kişisel beceri ve fedakarlıkları ile aştılar ve zoru başardılar.. Tüm şehir Pazar günü inanılmaz mutluluğu birlikte yaşadılar ve başarıyı kutladılar. Helal olsun. Hak edilmişti. Ben Denizlispor’un iki defa Süper Lig’e çıkma mutluluğunu yönetici olarak geçmişte yaşadım. Hem başarının ne kadar külfetli olduğunu hem de başarı gelince mutluluğun da ne kadar büyük olduğunu bilirim. Yönetim kurulunda 7 sene kadar As Başkan olarak rahmetli Başkanımız Ahmet Dartar ve rahmetli Doğan Demircioğlu ve diğer arkadaşlarla çalıştım. Bu mutluluk ve sevinçten sonra şimdi Denizli’ye çok büyük bir sorumluluk ve görevler düşüyor. Bugün için artık takım Süper Lig’de top koşturacak. Takımları izliyoruz. Düşen takımlar bile şampiyonluğa oynayan takımlara kök söktürüyorlar. Artık Türkiye’de futbol kaliteli ve mücadeleli oynanarak geçiyor. Şimdi gelecek için yakın vadede Denizlispor için önemli bir stratejik yol haritası yapmak zorunluluğu var. Öncelikle yönetim kurulu Süper Lig’de oynayacak takımın işlerini götürecek, yürütecek, temsil edecek ve de finansmanını organize edebilecek yetkinlikte olan kişilerden kurulmalıdır. Bunun takımın geleceği için en önemli faktör olduğuna inanıyorum. Başarının temelinin tamamen bu yönetim kurulunun kuruluşunda yattığını bilmeliyiz..”

Ali Çetin

BU DA ÇETİN’İN CEVABI!

Denizli’de günün konusu halini alan olayda; Denizlispor Başkanı Ali Çetin, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci’nin ‘Açık Mektubu’na facebook sayfasında çok sert sözlerle yanıt verdi.   Çetin’in eleştirilen sosyal medya paylaşımı ise şöyle; “Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci’nin açıklamalarını üzülerek gördüm” diyen Başkan Ali Çetin, “Bu kulüpte 7 gün 24 saat çalışan ve mücadeleyle 10 yıl aradan sonra şampiyon olan takımın yöneticileridir. Bunların içinde kayınpeder parasıyla adam niyetine geçen hiç kimse yoktur. Gölge etme başka ihsan istemem..”

Hani güzel bir atalar sözümüz vardır; “Perşembe’nin gelişi, Çarşamba’dan belli olur” diye.. Başkan Ali Çetin bu paylaşımı ve yarattığı polemik ile bu gelişi “daha bu günden belli etti, haberiniz olsun…”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali ilhan Bal
Ali ilhan Bal - 3 yıl Önce

Haddinizi bilin!
Mali açıdan kötü günler geçirdiğinde, düşme tehlikesi yaşandığında, icra için kulübe geldiklerinde neredeydiniz. Parayı duyan akbaba gibi üşüşüyor kulübe.
Bu kez siz gibi Akbabalara bu kulübü yedirmeyeceğiz!

Neredeydin
Neredeydin - 3 yıl Önce

Keçeci damat. Geçen sene neredeydin ?

Ali sert
Ali sert - 3 yıl Önce

Addinizi bilin. Ali çetin YALNIZ DEGİLDİR

ALİ BASKAN
ALİ BASKAN - 3 yıl Önce

Ali başkanı yedirtmeyiz.

Ramazan Erbil
Ramazan Erbil - 3 yıl Önce

Evet ben Ali Çetin’in yanında çalışıyorum bununlada gurur duyuyorum çalışmak ayıp değil ben alnımın teriyle bileğimin gücüyle geçimini sağlayan ve bundandı hiç bir zaman gocunmayan birisiyim ben bu yönetime Denizlispora olan sevdam ve Denizlispora bir nebze de olsa faydalı olabilmek için geldim ve bunun içinde maddi manevi gece gündüz demeden çalıştım bundanda çok gurur duyuyorum ama bazıları kendilerini yükseklerde görüp çalışanı işçiyi baya küçük görür olmuş ama biz bunada saygı duyarız

Eşref Kurban
Eşref Kurban - 3 yıl Önce

ALİ ÇETİN BAŞKAN DENİZLİSPOR ŞAMPİYON!

Levent kaya
Levent kaya - 3 yıl Önce

Mustafa kemal kaya geçen senelerde takım kotu durumdaykende yorum yapsaydınız herşey iyiyken eleştirmek basit tabii

HASAN YENİCULHA
HASAN YENİCULHA - 3 yıl Önce

BUNLAR DA MUSTAFA USTEGİN PARASIYLA İS YAPMADILAR MI ADAMA SORMAZLARMİ BASKAN DAHA SAKİN CEVAP VEREBİLİRDİ DİREK AİLEYE MUDAHELE ETMİŞ İYİ OLMAMIŞ SAYGILAR