Denizli’ye 2’nci değil, 2 yeni üniversite geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Denizli mitinginde müjdelediği “Denizli’ye ikinci devlet üniversitesi” açıklaması, kentte yeni bir üniversite beklentisini arttırırken, bu yerel seçimin en büyük vaatlerinden birini de “Denizli’ye yeni üniversite” projeleri oluşturdu. Son dönemin en önemli projesi olarak konuşulan “Denizli’ye ikinci üniversite” sözü; PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ’ın yeni kampüs alanları ve ilçelerde kurulmasına önayak olduğu yeni fakülteler ile iyice ön plana çıktı. Şimdi herkes heyecanla  adayların 31 Mart 2019 yerel seçim propagandalarına giren “Denizli’de yeni üniversite ve kampüs alanları” vaatlerini konuşuyor.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile Merkezefendi Belediye Başkan Adayları Muhammet Subaşıoğlu ile Şeniz Doğan’ın da seçim projeleri arasında yer alan “yeni üniversite” vaadi; Honaz’da PAÜ’nün ikinci kampüsü için ayrılan bin dönümlük büyük üniversite alanı ile ete kemiğe bürünürken, şimdi de Denizli’ye “sağlık üniversitesi” ve “teknoloji üniversitesi” temalı iki yeni üniversitenin daha gelebileceği belirtiliyor. Pamukkale Üniversitesi’nin son dönemde adeta atağa geçerek ‘Acıpayam’a Doğa Bilimleri Fakültesi” ve Sarayköy’e de ‘Sarayköy Fizik Tedavi Fakültesi’ açılması tekliflerini YÖK’e sunması bu süreci hızlandırdı. YÖK’ün PAÜ Senatosu’nun onayladığı yeni okulların kurulmasına sıcak baktığı bildirildi. PAÜ’nün Karahayıt Fizik Tedavi Rehabilitasyon Hastanesi’nin de 2020’de hizmete sokulmasının planlandığı kaydedildi. Detaylar bu köşede..

YORUM EKLE
YORUMLAR
harvester
harvester - 2 yıl Önce

Denizliye sağlık üniversitesi şart. Yeni açılacak üniversite vakıf üniversitesi de olabilir. Tıp, diş hekimliği ve kesinlikle eczacılık fakültesi olmalı.

Yusuf ali
Yusuf ali - 2 yıl Önce

Yaparsa Osman zolan yapar diğerleri bakar.

banner212

banner211