DENİZLİ’YE; PAÜ TERMAL TEDAVİ HASTANESİ İLE BİRİ TERMAL 3 HİLTON VE 1 RAMADA OTEL YATIRIMI GELİYOR

Ünlü Oteller Zinciri Hilton 2020’de Denizli’de 3 otel için start verecek. Dorak Turizm firması ile Japon turizm devi HIS Global işbirliği ile Denizli’de yaklaşık 10 yıldır konuşulan Hilton Termal Otel yatırımının temelinin bu yıl yani; 2020’de atacak. Ve otel inşaatını 2020 sonuna kadar tamamlayacak. Dorak Holding Kapadokya’nın ardından Hilton Konsept otellerinden birini de böylece Pamukkale’de hizmete sokmuş olacak.

SİNPAŞ AQUA CİTY’E HAMPTON BY HİLTON DENİZLİ

Öte yandan Denizli’nin Bağbaşı Mahallesi’nde ve SİNPAŞ Aqua City bölgesinde iki adet Hilton Şehir Oteli yapılacağı öğrenildi. Denizli’de faaliyet gösteren Konya Tekstil Sanayi’nin sahibi olan Mehmet Özcan’ın Bağbaşı’ndaki Hilton Şehir Oteli’nin inşaatını başlattığı öğrenildi. Girişimci işadamı Mehmet Özcan’ın ayrıca SİNPAŞ Aqua City’de Hampton by Hilton Denizli için en kısa sürede harekete geçeceği de gelen haberler arasında.

PAÜ TERMAL TEDAVİ HASTANESİ TURİZME ADETA BEREKET GETİRDİ

2020 yılında “alanında ilk ve tek uzman hastane” olarak yapılan PAÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin de devreye gireceği Karahayıt-Pamukkale Turizm Bölgesi’nde, Hilton Termal Otel’den sonra şimdi de ünlü Ramada Oteller Zinciri’nin de termal otel konseptinde bir otelin temelini atacağı öğrenildi. İddiaya göre bu otel, Pamukkale Hilton Termal’e yakın bir yerde inşaa edilecek. Bu arada Denizli’nin en eski otelcilerinden Pişkin Ailesi’nin, daha doğrusu Faik Pişkin’in de Denizli’de yeni bir otel için hazırlık içinde olduğu bildirildi.

BU HASTANE İLE DENİZLİ TURİZMDE UÇACAK!

Pamukkale Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile birlikte Denizli’de turizm ve otelcilik yatırımları bir anda büyük bir sıçrama kaydederken, Denizlili Turizmcilerin gözü de tam anlamıyla PAÜ Termal Tedavi Hastanesi’ne çevrildi. İlk ödeneği son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin girişimleri ile çıkarılan ve temeli Rektör Hüseyin Bağ tarafından atılan PAÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nde hasta kabulünün başlayacağı Mayıs veya Haziran 2020 tarihi şehirde dört gözle bekleniyor.

Turizmciler bu hastane konusunda PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ’a siyasi ve ekonomik destek verilmesini ve yatırımın aksamadan hizmete girmesi gerektiğini belirterek, “Gerekirse Denizli ve Türkiye için bu çok önemli hastane için hayırsever bağışları da toplanmalı ve Denizli olarak topyekün bir kampanya da açılmalı. Bu hastane Denizli’nin geleceği olan Sağlık Turizmi açısında çok önemli. Denizli Milletvekillerimiz de bu konuda kolları sıvamalı. Ve gerekli tüm lobi çalışmaları yapılmalı” diyorlar.

DENİZLİ CHP’DE İLÇE SEÇİMLERİ TAMAM, SICAK İL BAŞKANLIĞI YARIŞINA DEVAM

CHP Denizli’de ilçe kongreleri süreci CHP Tavas İlçe Kongresi ile tamamlandı. CHP’nin Tavas kongresinde; Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, İl Başkanı Mahir Akbaba, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi, Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı, Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum ve eski İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu da hazır bulundu.

Böylece CHP Denizli’de gözler tamamen Şubat ayının ilk veya ikinci haftasında yapılması beklenen CHP Denizli İl Kongresi’ne çevrildi.

Peki, CHP Denizli’de İl Başkanlığı yarışını kimler arasında geçecek? İl Başkanı Mahir Akbaba ile eski İl Başkanlarından Bülent Nuri Çavuşoğlu arasındaki amansız yarış ne durumda, kim önde kim kaldı geride? CHP’de her daim sıcak, yakıcı ve çekişmeli geçen il kongre süreçleri bu kez daha da ısınacağa benziyor. Bizden söylemesi..

FİNAL KONGRESİ KAZIM ARSLAN’IN MEMLEKETİ TAVAS’TA YAPILDI

CHP Denizli’nin Tavas’ta gerçekleştirilen Final Kongresi İlçe Başkanlığı Salonu’nda yapıldı. Tavas’ta CHP seçime tek adayla, yani mevcut Başkan Erdoğan Şama ile gitti. Ve Erdoğan Şama güven tazeledi. Tavas’ta kongre CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba’nın açış konuşması ile başladı. Sözlerine rahmetli Kazım Arslan'ı anarak başlayan Akbaba, “CHP Denizli olarak 19. ve sonuncu ilçe kongremizi rahmetli vekilimiz Kazım Arslan'ın memleketi Tavas'ta gerçekleştiriyoruz.

Bu süreçte gösterdikleri duyarlılık için tüm partililerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca bütün partililerimize genel ve yerel seçimlerdeki çalışmaları için de müteşekkirim. Ekonomik mücadele aynı zamanda bir siyasi mücadeledir. İçinde bulunduğumuz buhran AKP'nin ve Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi tercihlerinin sonucudur. CHP olarak 96. yaşımızda emin adımlarla ve demokratik yollarla iktidara yürürken parti içi bütünlüğümüzün sapasağlam olduğu bugünlerde, daha da büyük ve güçlü bir aile olarak önümüzdeki yerel seçimlerdeki başarımızı taçlandıracak ve bir kere daha martın sonunu bahar yapacağız” dedi.

YORUM EKLE