Yapılan eleştiriler hakkında da konuşan Deveciler,” Gelen eleştirileri görüyoruz. Onlarında haklılık payı var, hep kazanmak istiyorlar. Fakat böyle bir şey mümkün değil. Bizim hedefimiz Süper Lig’de uzun yıllar mücadele etmek. Burada 5-6 yıl sonra mutlaka başarıyı hedefleyen ve büyük işler yapan bir takım olacak. Takıma olan bakış açısı değişecek. Bunu yaparken de ekonomik anlamda da sağlam temeller atmak zorundayız” şeklinde konuştu.

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’ne istediği gibi başlayamayan Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket, 4’üncü hafta maçında Bahçeşehir Koleji’ne konuk olacak. Zorlu maç Cumartesi saat 14:00’te Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanacak.

Maç öncesi takımın gelişiminden memnun olduğunu söyleyen Başkan Veli Deveciler, “Biraz daha zamana ihtiyacımız var. Sonrasında kaçırdığımı şutları atacağız. Zaman içerisinde her şey normale dönecek. Takım iyi yolda, endişe olmasın. Açıkçası fikstüründe azizliğine uğradık diyebiliriz. Hiç kimse merak etmesin toparlayacağız, iyi yerlere geleceğiz” dedi.

Bahçeşehir Koleji’nin ligin en iyi takımlarından biri olduğunu kaydeden Deveciler, “Zor bir maç bizi bekliyor. Rakibimizde sezona istediği gibi başlayamadı ancak Avrupa’da başarıyla mücadele eden ve artık liginde en kaliteli takımlarından birisi. Bizde her geçen gün daha iyiye gidiyoruz. İstanbul’dan galibiyetle dönmek istiyoruz. Takımımıza güveniyorum” diye konuştu.