2 HAYIRSEVER, 2 PROTOKOL

2 HAYIRSEVER, 2 PROTOKOL

Pamukkale Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu’nun yapımı için Hayırsever İşadamları İbrahim Cinkaya ve Cemal Ertuğrul tarafından atıldı.

Denizlili Hayırseverler tarafından İMECE usulü yaptırılacak olan Pamukkale Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu’nun yapımı için Hayırsever İşadamlarıİbrahim Cinkaya ve Cemal Ertuğrul tarafından atıldı. Denizli Valilik Toplantı Salonu’ndagerçekleşen protokol imza törenine; Vali Dr. Ahmet Altıparmak, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamlarıİbrahim Cinkaya ile oğlu Yasin Cinkaya ve Cemal Ertuğrulile oğlu İrfan Ertuğrul katıldı. İMECE usulü yaptırılacak olan Pamukkale Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu’nun yapımı için 7. Ve 8. İmzalarda böylelikle atılmış oldu.

“15-20 HAYIRSEVERDEN ALINAN PARALARLA BİR OKUL YAPIYORUZ”

Törende konuşan Vali Dr. Ahmet Altıparmak,“Bugüne kadar katkı koyan hayırseverlerimize çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra da bu katkıların devam edeceğine inanıyorum. Bugün de hayırseverlerimiz tarafından yapılacak olan okula 100’er bin TL katkıları olacak. Malum 15-20 hayırseverden alınan paralarla bir okul yapıyoruz. Bu çerçevede bu okula da katkı sağlamak istediler. Bundan dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. İnşallah bu kültür, bu iklim Denizli’ye yerleşir. Zaten var olan bir kültür bu şekilde de devam eder. Ben bu vesile ile hayırseverlerimize teşekkür ediyorum” diye belirtti.

İMZALAR ATILDI

Konuşmaların ardından Denizli eğitimine destek protokolü Vali Dr. Ahmet Altıparmak ve Hayırsever İşadamları İbrahim Cinkaya ve Cemal Ertuğrul tarafından imzalandı. Pamukkale İlçesi Zeytinköy Mahallesinde yaptırılacak olan okul 24 derslikli, bodrum+zemin+3 kat ve konferans salonundan oluşacak.Hayırsever işadamı İbrahim Cinkaya, 2009 yılında 24 derslikli İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi’ni yaptırmıştı.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER