211 PAÜ’LÜ AKADEMİSYEN CÜBBE GİYDİ

Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) düzenlenen PAÜ Akademik Atama Yükseltme ve Ödül Töreni’nde 211 öğretim üyesi akademik cübbe giydi. PAÜ Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törende ayrıca; 24 akademisyen, 3 öğrenci, 25’inci hizmet yılını dolduran akademik ve idari toplam 112 personel ile başarı gösteren sporcu ve antrenörlere ödül verildi.

211 PAÜ’LÜ AKADEMİSYEN CÜBBE GİYDİ

Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) 2018-2019 Akademik Yılı Pamukkale Üniversitesi Akademik Atama Yükseltme ve Ödül Töreni düzenlendi. PAÜ Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törene; Vali Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, 11. Komando Tugay ve Garnizon Komutanı Vekili Piyade Albay Bilal Öztürk, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Şakir Yılmaz, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Âdem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Serinhisar Kaymakamı Oğuz Şenlik, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Rektör Yardımcıları; Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Prof. Dr. Erdinç Duru, Prof. Dr. Osman Çiftçi, Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk ile akademik atama ve yükseltmesi gerçekleştirilmiş olan öğretim üyeleri ve aileleri katıldı.

“ARTIK PAÜ, DENİZLİ’NİN BİR MARKASIDIR”

PAÜ’nün 26 yılı tamamladığının altını çizen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan; “O ilk yıllarını biliyoruz. Daha önce burada 9 Eylül’le fakülte olarak başlayan bağlılıkla ilgili yürüyüşleri biliyoruz.  Üniversitemiz kurulduğu günden itibaren gerçekten bölgesinde, şehrimizde birçok güzellikleri sağladı. Denizli’nin bugünlere gelmesinde üniversitemizin çok büyük katkı ve destekleri ve imaj, reklam, marka anlamında çok büyük güzellikleri birlikte yaşadık. Artık PAÜ Denizli’nin bir markasıdır. PAÜ Denizli’nin çok değerli bir üniversitesidir. Türkiye’de de birçok güzellikleri yaşatmak ve daha ileri götürmek konusunda el birliğiyle koşuyoruz. Bugün ayrı bir güzelliği yaşıyoruz. Üniversitemizin kendi iç bünyemizde artık üretme ve öğretim görevlileri noktasında yükselme ve yeni atamalar, ödüller noktası bizleri gururlandırıyor ve mutlu ediyor. Üniversitemizle beraber şehrimize katmış olduğu katkıları arttırarak daha iyiye gideceğiz. Üniversite şehirler için çok önemli.

Teoriyi pratiğe çevirecek imkanlarımız var. Üniversiteler hem ilim olarak hem şehre katkı sağlar hem sosyal yaşantı anlamında katkı sağlar, kültür ve sanatla ilgili birçok ufuklar önümüze vizyon koyar. Onun için üniversitemizi önemsiyoruz. Çok değerli hocalarımızı önemsiyoruz. Birlikte Denizli’yi daha iyiye götürmek ve hep beraber Denizli’yi Türkiye’de parmakla gösterilen hale getirdik. İnşallah dünyada Pamukkale Üniversitemizin de çok güzel bir hale geldiğinin başarıları var. İnşallah bu başarıların artarak sürdüğünü görmek bizlere nasip olur. Ben tekrar atama yapılanları tebrik ediyorum. Yükselenlerin yolları açık olsun. Ödül alanları ve ödülle ilgili çalışanları da ayrıca tebrik ediyorum. Törenimiz hayırlı olsun. İnşallah yarınımız bugünden daha güzel olsun diyorum” diye konuştu.

“TOPLAM 211 HOCAMIZIN AKADEMİK YÜKSELTİLMESİ VE ATAMASI YAPILMIŞTIR”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından müzik dinletisi ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, “2018 yılında 59 profesör, 66 doçent ve 86 doktor öğretim üyesi olmak üzere toplam 211 Hocamızın akademik yükseltilmesi ve ataması yapılmıştır. Ödüllerimiz; Sağlık ve Spor Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Fen ve Mühendislik Bilimleri alanlarında Bilim Ödülü, Yıllık Atıf Ödülü, Tez Ödülü, Patent ve Proje Ödülleri’dir. Ayrıca Teknokent Ürün Yaygınlaştırma Destek Projeleri ödülü alan hocalarımıza da plaketlerini takdim edeceğiz. Üniversitemizin adını ulusal ve uluslararası alanlarda başarıyla temsil etmiş olan hocalarımıza ve üniversitemize 25 yıldır hizmet eden, üniversitemizin ilerlemesine katkı sağlayan akademik ve idari çalışanımıza da teşekkür ediyor, üniversitem adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

ÖDÜLLER TAKDİM EDİLDİ

211 öğretim üyesinin akademik cübbe giydiği törende ayrıca PAÜ bünyesinde yapılan çalışmalarla hizmet, sanat, teşvik ve başarı ödülleri elde etmiş 17 öğretim üyesine, PAÜ’yü başarı ile temsil etmiş, ulusal ve uluslararası yarışmalarda derece almış olan 7 öğretim üyesine ve 3 öğrenciye ödül takdim edildi. Törende ayrıca, 2017-2018 Akademik Yılında 12 dalda spor müsabakalarında birincilik elde eden PAÜ’lü sporcular ve antrenörlerine ‘PAÜ Spor Ödülleri’nin takdimi ile 25’inci yılını dolduran 26 akademik ve 86 idari personele belge takdimi de gerçekleştirildi. Yapılan ödül ve akademik cübbe takdiminin ardından tören, PAÜ Spor Salonu Fuaye Alanında verilen ikram ile son buldu.

PINAR ÇANKAYA-ALPER PARLAK​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER