Artı Koleji’nden ‘online basketbol günleri’ projesi

Yaklaşık 14 yıldır yıldır faaliyetlerine devam eden ve birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan Denizli Artı Koleji Spor Kulübü, korona virüsün psikolojik etkilerini azaltmak ve öğrencilerin evde kaldığı bu günlerde ailecek keyifli vakit geçirmelerini sağlayabilmek amacıyla ‘Online Basketbol Günleri’ projesini başlattı.

Artı Koleji’nden ‘online basketbol günleri’ projesi

Yaklaşık 14 yıldır faaliyetlerine devam eden Denizli Artı Koleji Spor Kulübü, bugüne kadar birçok sosyal sorumluluk projesinde ve farklı projelerde yer alarak adından sıkça söz ettirdi. Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Denizli Artı Koleji Spor Kulübü, dünyayı ile Türkiye’yi etkileyen korona virüsün psikolojik etkilerini azaltmak ve öğrencilerin evde kaldığı bu günlerde kulüp ve okul bünyesinde spor yapan çocuklar ve ailelerinin birlikte ailecek keyifli vakit geçirmelerini sağlayabilmek amacıyla ‘Online Basketbol Günleri’ projesini başlattı.

Bu proje hakkında konuşan Kulüp Başkanı Prof. Dr. Bülent Topuz “Kulüp olarak, gençlerimize ve çocuklarımıza sahip çıkmak, onların her alanda gelişimlerine katkıda bulunmak ve birçok sosyal sorumluk projeleri gerçekleştirmek amacıyla yıllar önce yola çıktık. Şimdi de, bütün dünyayı etkileyen bu korona virüs kaynaklı sosyal izolasyonun etkilerini azaltmak ve bu durumu fırsata çevirmek için farklı bir proje yapmak istedik.

Eğitimin ve basketbolun arası olmaz diyerek, çocuklarımızla haftanın yedi gününü içeren bir proje başlattık. Bu proje kapsamında ‘Sinema Günleri’, ‘Eğitim Günleri’, ‘Belgesel Günleri’, ‘Yetenek Yarışması’ ve ‘En İyi Fotoğraf Yarışması’ gibi etkinliklerin yanında ‘online yüzyüze evde antrenman günleri’ düzenleyerek her gün saat 21:00’de velilerimizle ve çocuklarımızla birlikte oluyoruz. Bu etkinliklerimizi yaparken çocuklarımızın motivasyonunu artırabilmek için küçük ödüllerle onları ödüllendiriyoruz. Bir hafta önce başlattığımız ve bugüne kadar inanılmaz olumlu dönüşler aldığımız, keyifli dakikaların yaşandığı bu projemiz ile diğer spor kulüplerine, kurumlara ve belediyelere örnek olmayı ve benzerlerinin yapılması ile projemizin dalga dalga tüm Türkiye’ye yayılmasını umut ediyoruz. Yüz yüze eğitim ve antrenmanlarımıza başlayacağımız güne kadar bu projeye devam edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221