BAŞARININ YOLU REHBERLİK

BAŞARININ YOLU REHBERLİK
banner92

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında ilimiz geneli ilkokul ve ortaokul rehber öğretmenlerin katılımıyla sene başı rehber öğretmenler toplantısı gerçekleştirildi.

Merkezefendi Rehberlik Araştırma Merkezinde yapılan toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz rehber öğretmenlere önemli mesajlar verdi.

Müdür Oğuz “Rehber öğretmenler çocukların eğitim sürecinde kilit konumdadır. Öğrencileri şiddet ve kötü davranışlardan uzak tutmada ve başarılarını arttırmada önemli rol oynuyorsunuz. Rehber öğretmenler, ilkokul döneminden ortaöğretim tamamlanana kadar öğretim hayatının yol gösterenidir. Sizler öğrencilerin ilgi, yetenek ve kişilik özelliklerini tanımalarına yardımcı oluyorsunuz. Rehber öğretmenler; öğrencilerin öğretim hayatı süresince meslek ve iş olanakları hakkında bilgilenmelerine, başkaları ile iyi iletişim kurmalarına ve doğru kararlar verebilme becerisi geliştirmelerine katkı sağlıyorlar. Kısacası rehber öğretmenliğin temel amacı; öğrencilerin sağlıklı, başarılı ve huzurlu bir şekilde eğitim-öğretim hayatını devam ettirmesidir. Sizler aynı zamanda öğrencilerin sırdaşınız. Öğrencinin başarılı bir eğitim dönemi geçirmesi için rehber öğretmenlerin önemi kilit konumdadır. Başarının yolu rehberliktir” dedi.

Toplantının devamında Özel Eğitim ve Rehberlik Şube Müdürü Fikret Sarısoy dönem içerisinde Denizli ilinde gerçekleştirilecek olan rehberlik çalışmalarını anlattı. Merkezefendi Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü Rehberlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Orhan Öksüz, değişen rehberlik programları konusunda rehber öğretmenlere bilgilendirmede bulundu. Pamukkale  Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü Rehberlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Ahmet Urhan ise rehberlik servislerinde kullanılacak olan yeni formlar konusunda rehber öğretmenlere bilgi verdi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner21

banner124