Başkan Akcan’dan şampiyona ödül

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yabancı Dil Testi’nde lise öğrencisi Mustafa Aytekin, Almanca Bölümü’nde Türkiye birincisi oldu. Balıkesir’de okuyan ve şu anda memleketi Denizli’nin Çal İlçesi’nde bulunan Aytekin’e Belediye Başkanı Fethi Akcan, altın takla ödüllendirdi.

Başkan Akcan’dan şampiyona ödül

Üniversite sınavında önemli bir başarıya imza atan ve Balıkesir’de okuyan Mustafa Aytekin, Yabancı Dil Testi’nde (YDT) Almanca Bölümü’nde Türkiye birincisi oldu. Balıkesir Adliyesi’nde hakimlik yapan babası Beyhan Aytekin ile birlikte memleketi Çal’da tatil yapan Mustafa Aytekin’e Belediye Başkanı Fethi Akcan sürpriz yaptı. Mustafa Aytekin ile babasını makamında kabul eden Başkan Akcan, başarılı öğrenciye altın takarak kutladı. Başkan Akcan, “Çal Belediye Başkanı olarak Çal adına Mustafamız ile gurur duyduk. Türkiye’nin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimizin başarıları hepimizi onore ediyor, gurur veriyor” dedi.

“VERİMLİ VE DİSİPLİNLİ ÇALIŞINCA BAŞARI GELİYOR”

Başkan Akcan’a teşekkür eden Mustafa Aytekin, “Çallıyım ama Çal’da oturmuyorum. Babamın görevi gereği Balıkesir’de yaşıyoruz. Başarımla gururlanan başkanımıza teşekkür ediyorum üniversite sınavlarına iyi hazırlandım. Çok çalıştım ve disiplinden taviz vermedim. Verimli ve disiplinli çalışınca başarı geliyor. Çal’da bağımız var. Her yıl üzümünü kurutur tüketiriz. Pekmez yaparız ve o pekmezi özellikle kış mevsimlerinde bol bol tüketiriz. Üzüm ile pekmezin tıbben de insan zekasının gelişimine ve insan sağlığına ne denli katkı verdiği biliniyor. Çal garası üzümü ile yine bağlarımızdan yetişen üzümleri çocukluğumdan bu yana tüketiyorum. Başarımda üzüm ile pekmezin de payının olduğunu düşünüyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER