Başkan Arslan’dan öğrencilere tebrik

Liselere Geçiş Sistemi Sınavı sonuçlarına göre ilçedeki 125 öğrencinin çeşitli okullara yerleştiğinin altını çizen Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, öğrencileri tebrik etti.

Başkan Arslan’dan öğrencilere tebrik

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında tercih sonuçlarını açıkladı. Çameli’de toplam 125 öğrencimiz çeşitli kurumlara yerleşti. İlçenin modern eğitim binaları teknolojik donanımı ve sosyal donatılarıyla eğitimde çağ atladığını dile getiren Belediye Başkanı Cengiz Arslan; “Göreve geldiğimiz günden itibaren eğitim ve öğretime destek verdik. Kaliteli eğitim alan öğrencilerimiz hayalindeki ve istedikleri okula kayıt yaptırabiliyor. Bu başarıda hem ailenin, hem okul müdürünün hem de öğretmenlerin çok büyük katkısı var” dedi.

HEYECANLARINA ORTAK OLUYORUZ

125 öğrenciyi tebrik eden Başkan Arslan; “Öğrencilerimizin zorlu pandemi sürecini en iyi şekilde değerlendirerek LGS'de sınavlarına katıldılar. İstedikleri liseye kavuşmanın heyecanını biz de kendileriyle paylaşıyoruz. Çocuklarımızın yaşamına yön verecek olan LGS Sınavı sonrası istedikleri okullara yerleşen öğrencilerimiz, aileleri tebrik eder elde edilen bu başarı Çameli adına çok anlamlı ve bütün öğrencilerimize yeni eğitim ve öğretim hayatlarında başarılar diliyorum. Eğitim-öğretim kalitesinin yükseltilmesi konusunda EBA Destek Noktaları’nın kurulmasından, tablet dağıtımında destek olan başta Çameli Kaymakamımız Sayın Kerem Yenigün, Belediyemiz ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Uzun’a tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER