Başkan Kepenek’ten Kızılyer Mahallesi’ne Gündüz Bakımevi

Honaz Belediyesi ve Hayırsever Bozdemir ailesi katkılarıyla Kızılyer Mahallesi’nde yapımına başlanan Güllü- Himmet Bozdemir Gündüz Bakımevi’nin açılış töreni yapıldı. Belediye Başkanı Yüksel Kepenek; “Finlandiya eğitim sisteminin uygulanacağı, çocuklarımızın ufkunu açacak uzay gözlem odası, tarımsal eğitim bölümü, mini hayvanat bahçesinin de yer alacağı eğitim kurumumuz hayırlı olsun” dedi.

Honaz Belediyesi tarafından Kızılyer Mahallesi'nde yapılan Gülü-Himmet Bozdemir Gündüz Bakım Evi’nin açılış töreni gerçekleştirildi.

Açılış törenine; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Honaz Kaymakam Vekili Ökkeş Furkan Karakurt, Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, CHP Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı, Bozdemir ailesi, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta konuşan Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek; “Bu eser yaklaşık 8 ay içerisinde hizmete kazandırıldı. Sosyal hayat gereği daha önce babaannelerin, ananelerin, dedelerin yapmış olduğun işleri bu gün yapacak birleri gerekiyordu. Şehirleşme bunu zorunlu hale getirdi. Bundan dolayı anaokulları gündüz bakımevleri açılmış oldu. Biz de belediye olarak okul öncesi çocuklarımızın hem gelişimine katkı sağlama hem de bir üst eğitim kurumuna hazırlamak amacıyla bu projemizi hayata geçirdik. Okulumuzda bu yıl 24 öğrenci eğitim alacak. Finlandiya eğitim sisteminin uygulanacağı, çocuklarımızın ufkunu açacak uzay gözlem odası, tarımsal eğitim bölümü, mini hayvanat bahçesinin de yer alacağı eğitim kurumumuz hayırlı olsun. Proje 540 bin TL’ye mal oldu. Bunun 160 bin TL’sini hayırsever ailemiz karşıladı. Bizlere maddi manevi desteğini esirgemeyen hayırsever vatandaşımız Güllü-Himmet Bozdemir ailesine ve projede emeği geçen tüm teknik personelime teşekkür ediyorum. Honaz Belediyesi olarak yeni projeler ve çalışmalarla halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“BAŞKAN KEPENEK'E BU YAKIŞIRDI"

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı; “Öncelikle bu eseri kazandıran herkese teşekkür ediyorum. Bir eğitimci olarak Başkan Kepenek’e bu yakışırdı. Mahallemize hayırlı uğurlu olsun. Burada bizim çocuklarımız geleceğe adım atacak” şeklinde konuştu.

“ÇOCUKLARIMIZIN OKUL ÖNCESİ GELİŞİMİNE ÖNEMLİ KATKILAR SUNACAK"

Katılımcılara ve gündüz bakımevinin açılmasında emeği geçenlere teşekkür eden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca; “Bu güzide eserin çocuklarımızın okul öncesi gelişimine önemli katkılar sunacağını düşünüyorum. Geleceğimiz olan evlatlarımıza vereceğimiz en önemli destek iyi bir eğitimden geçmeleri olacaktır. Bu anlamda belediye başkanımıza ve hayırsever ailemize çok teşekkür ediyorum” dedi.

BAKIMEVİNDEN 24 ÇOCUK YARARLANACAK

Törenin sonunda protokol üyeleri tarafından hayırsever ailenin üyelerine teşekkür belgeleri verildi. Daha sonra protokol üyeleri, gündüz bakımevinin açılış kurdelesini kesti. Ardından protokol üyeleri ve vatandaşlar, gündüz bakımevini gezdi. 540 bin liraya mal olan bakımevinden 24 çocuk yararlanacak.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2021, 13:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER