Başkan Örki’den okul kütüphanesine büyük destek

Eğitim konusunda çalışmalarına devam eden Pamukkale Belediyesi, Zümrütevler Ortaokulu’nun yeni oluşturduğu kütüphaneye binden fazla kitap bağışladı. Kitapları raflara kendi elleriyle dizen Belediye Başkanı Avni Örki, “Belediye olarak eğitime, öğrenciye ve insana dokunan her türlü projeyle vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Eğitim konusunda önemli çalışmalara imza atan Pamukkale Belediyesi, örnek bir uygulamada yer aldı.

Zümrüt Mahallesi Muhtarı Recep Aksoy, Zümrütevler Ortaokulu Müdürü Mehmet Vaybil ve Okul Aile Birliği Başkanı Sevil Bağ, Belediye Başkanı Avni Örki’yi ziyaret ederek; okulda kütüphane oluşturacaklarını ve kitaplara ihtiyaçları olduğunu bildirdi.

Bu konuda adım atan Başkan Örki, kütüphane için gerekli olan binden fazla kitabı Zümrütevler Ortaokulu kütüphanesine bağışladı. Başkan Örki, kitapların bulunduğu kutuyu kendi taşıyarak kütüphanenin raflarına kendi elleriyle dizdi. Öğrencilerin de yardımı ile okul kütüphanesinin rafları kitaplarla doldu.

"EĞİTİM İÇİN HER ŞEYİ YAPARIZ"

Okulların eğitime başladığı günlerde kütüphanenin kitaplarla doldurulduğunu ifade eden Başkan Örki, “Korona virüs nedeniyle eğitim öğretim dönemi buruk başladı. Alınan tedbirlerle korona virüsü yenerek normal yaşamımıza dönmeyi umuyoruz. Zümrütevler Ortaokulu’nda kütüphane oluşturulmak istendiği bize ilgililer tarafından iletildi. Bizden destek istendi. Biz de seve seve bunu kabul ettik. Okulumuzun çalışkan başarılı idarecileri, velileri elbirliğiyle güzel bir odayı ortaya çıkarmışlar. Biz de belediyemizce kitapları buraya kendi ellerimizle yerleştirdik. Kütüphanemiz hayırlı olsun. Pamukkale Belediyesi olarak bundan sonra da eğitime dokunan, öğrenciye dokunan, insana dokunan her türlü projeyle vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

"MAHALLEMİZİN BÖYLE BİR KÜTÜPHANEYE İHTİYACI VARDI"

Zümrütevler Ortaokulu Müdürü Mehmet Vaybil; “Okulumuzun kütüphanesini bugün itibariyle açmış bulunuyoruz. Çok büyük katkılarından dolayı başta Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki’ye ve mahalle muhtarımıza teşekkür ediyorum. Mahallemizin gerçekten böyle bir kütüphaneye ihtiyacı vardı. Çocuklarımızın bu güzel eserden uzun yıllar faydalanacağını umuyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Okulun sınıflarını gezen Başkan Örki, Müzik Odası’nda gitar çaldı.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2020, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER