'BU DA BENİM HİKAYEM'

'BU DA BENİM HİKAYEM'

Engellilere yönelik farkındalık oluşturmak ve engelli bireylerin sosyal hayata katılımlarını sağlamak amacıyla, ortaokul, lise ve yetişkin kategorilerinde “Bu Da Benim Hikayem” konulu hikaye yarışması düzenlendi. Yarışma sonunda dereceye girenlere ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz tarafından verildi

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Fikret Sarısoy, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılınç, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler katıldılar.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Eğitim camiası olarak eğitimin her kademesinde hizmet veriyoruz. Farklı alanlarda çalışmalarımız ve hassasiyetlerimiz içinde en önemsediğimiz ve kendimizi yerine koyduğumuz alan özel eğitimdir. Engelli bireylerin dünya görüşü ile sağlıklı bireyin dünya görüşü arasında ne fark var yansıtmak için bir çalışma yapmak istedik. İlimize ve ülkemize örnek bir çalışma olacağına inanıyorum. Özel eğitim alanında Denizli olarak bir farkındalık yaratabilirsek ne mutlu bize. Her platformda dile getirdiğim gibi ilimiz eğitimin her alanında bir marka haline gelmiştir. Markalaşmamızda öğretmenlerimizin, velilerimizin ve öğrencilerimizin imzaları vardır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmanın ardından yarışmada dereceye girenlere ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve diğer protokol tarafından verildi. Ödül töreninde Müdür Oğuz yarışmaya katılan tüm hikayelerin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kitap haline getirildiği belirterek, basımının bu eğitim öğretim yılı sonuna yetiştirilmeye çalıştığını söyledi. ‘Bu da Benim Hikayem’ konulu hikaye yarışması ile halk arasında engellilere yönelik farkındalık oluşturmak hedeflendi. Bu doğrultuda ortaokul, lise ve yetişkin alanlarında 166 eser katıldı. İki ay süresince 7 kişilik jüri tarafından bu eserler incelendi ve dereceye girenler belirlendi. Yarışma sonunda birinciye 1.000 TL, ikinciye 750 TL, üçüncüye de 500 TL para ödülü verildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER