Büyükşehir'de LGS ve YKS kurs kayıtları başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezleri’nin 8 ve 12’nci sınıf öğrencileri ile mezunlara yönelik vereceği Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kurslarının kayıtları başladı. 19 Ekim'de pandemi kurallarına uygun olarak verilecek kurslarda bir sınıfta en fazla 10 öğrenci bulunacak.

Büyükşehir'de LGS ve YKS kurs kayıtları başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezleri, 19 Ekim'den itibaren sadece 8 ve 12’nci sınıf öğrencileri ile mezunlara yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) hazırlık kursu verecek. Bu kapsamda Atalar Sosyal Etkinlik Merkezi’nde 12’nci sınıflar ve mezun öğrenciler için Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavlarına hazırlık kursu verilecek. Karaman, Yenişehir, Sevindik, Fatih, Anafartalar, Kayıhan, Gökpınar ve Mehmet Akif Ersoy Sosyal Etkinlik Merkezleri’nde ise 8’inci sınıf öğrencilerine LGS hazırlık kursu verilecek. 19 Ekim'de başlayacak kurs kayıtlarının öğrencilerin gideceği sosyal etkinlik merkezinde yaptırabileceği belirtildi.

SINIF MEVCUDU EN FAZLA 10 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAK

Üniversiteye hazırlık kurslarının yanında liseye giriş sınavlarına hazırlanacak öğrencilerin yer alacağı sınıfların mevcudunun en fazla 10 kişi ile sınırlandırılacağı, pandemi kurallarına uygun bir şekilde mesafeli oturma düzeni, maske ve hijyen kurallarına uygun bir eğitim gerçekleştirileceği ifade edildi. Kayıtların sınırlı tutulduğu açıklanırken, sınıfların dolması ile birlikte yeni kayıt alınmayacağı belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205