Çalışkan Ailesine ‘Balkanlar’ temalı vefa gecesi

Denizli’nin eğitim camiasına yapmış olduğu bağışlarla kente 2 okul kazandıran Çalışkan ailesi için Denizli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Balkanlar’ temalı vefa gecesi düzenlendi.

Çalışkan Ailesine ‘Balkanlar’ temalı vefa gecesi

Denizli’nin eğitim camiasına yapmış olduğu bağışlarla Ahmet Çalışkan Anaokulu ve Sıdıka Çalışkan Ortaokulu’nu kente kazandıran Çalışkan ailesi için Denizli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce vefa gecesi düzenlendi. Ailenin yıllar önce göçüp geldikleri ata toprakları olan

‘Balkanlar’ temasıyla Dedeman Otel’de düzenlenen geceye; Ahmet Çalışkan, eşi Sıdıka Çalışkan ve ailesi, Denizli Valisi Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, okul müdürleri ve davetliler katıldı. Gecede, Sıdıka Çalışkan öğretmen ve öğrencilerinden oluşan müzik gurubu Balkan temalı şarkılar ve türküler seslendirdi. Programın devamında Ahmet Çalışkan Anaokulu öğrencileri davetlilere tekerlemeler söyledi. Yine aynı okul öğretmenlerinden Hürriyet Burhan’ın anlattığı ‘Balkan Masalı’, başta hayırsever Ahmet Çalışkan ve eşi olmak üzere tüm davetlilerden büyük beğeni aldı. Sıdıka Çalışkan Ortaokulu öğrencisi Efe Fahri Öztaş hayırsevere hitaben yazdığı şiiri okudu.

“ÇALIŞKAN AİLESİNE NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEK AZDIR”

Gecede konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Ahmet Çalışkan Anaokulumuz ve Sıdıka Çalışkan Ortaokulumuz Denizlimizin marka iki okuludur. Bizler, bu gece, Çalışkan Ailesine ne kadar teşekkür etsek azdır. Onlara, eğitim camiası adına, en içten saygı ve sevgilerim sunuyorum. İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Okul Müdürlerimizin şahsında öğretmen arkadaşlarımıza da ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizler eğitimciler olarak 2023 eğitim vizyonuna çok iyi hazırlanmaya çalışıyoruz. Şu ana kadar 156 okulumuzda 285 beceri atölyesine sahip olduk. Ahmet ve Sıdıka Çalışkan’ın şahsında tüm hayırseverlerimize içtenlikle teşekkür ediyorum” dedi.

“BİZE 2010 VE 2015 YILINDA İKİ OKULU AÇMAK NASİP OLDU”

Gecede emeği geçenlere teşekkür eden Hayırsever işadamı Ahmet Çalışkan “Çocuklarımıza temel eğitim vermek için anaokulu yatırmak istedim. Allah’ıma binlerce kez şükürler olsun ki; 2010 ve 2015 yılında iki okulu açmak nasip oldu. Çocuklarımızın cıvıl cıvıl koşturmalarını, okuldan birçok şey öğrenmelerini ve mezun olduklarında daha iyi okullara gittiklerini görmek beni ve ailemi çok mutlu ve mesut etmektedir. Tüm bunlara vesile olan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“TÜRKİYE’YE ÖRNEK BİR ŞEHİRİZ”

“Bu akşam Çalışkan ailesine teşekkürlerimizi sunmanın bir vesilesidir” diyen Denizli Valisi Hasan Karahan, şunları söyledi: “Denizlimiz bir güzellikler şehri ve bu şehirde yaşamak gerçekten bir ayrıcalık. İnsanı da hizmetleriyle, gayretleriyle, hayırseverliğiyle bunun hakkını veriyor. Türkiye ye örnek bir şehiriz. Yaklaşık 300 hayırseverimiz başta eğitim olmak üzere çeşitli sektörlerde ciddi anlamda katkı veriyorlar. Bizler merkezi yönetim olarak devletin asli görevleri gereği bu hizmetleri yapıyoruz. Yerel yönetimlerimiz de yine bu tür hizmetlerde ciddi destekler sağlıyorlar. Ama en büyük teşekkürü hayırseverlere ediyoruz. Denizli’nin büyüyüp gelişmesi de eğitimde olan başarısıyla gerçekleşiyor. Eğitim seviyesi çok düşük olan bir yerin böylesine sanayi, ihracat ve başka alanlarda gelişmesi mümkün değildir. Eğitimin şart olduğunu bilerek bunun gereğini yapıyoruz.” Program sonunda Denizli Valisi Hasan Karahan, Hayırsever Ahmet Çalışkan ve eşi Sıdıka Çalışkan’a eğitime yaptıkları katkılardan dolayı plaket verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER