Çameli’de EBA Destek Noktaları oluşturuldu

Çameli’de uzaktan eğitim erişimine giriş imkanı olmayan ya da giriş yapmakta zorlanan öğrenciler için EBA Destek Noktaları oluşturuldu.

Çameli Kaymakamlığı ve Çameli Belediyesi işbirliği içerisinde pandemi sürecinde EBA TV üzerinden devam edecek olan eğitim öğretim faaliyetlerine tüm öğrencilerin sorunsuz şekilde erişebilmesi adına ilçe genelinde 13 noktada EBA Noktaları oluşturdu. Belediye Başkanı Cengiz Arslan, tüm öğrencilerin bu hizmetten faydalanmaya davet etti. Başkan Arslan; “EBA Noktamız okullarımızın tespit ettiği, evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan tüm öğrencilerimiz tarafından kullanılabilecek. Öğrencimiz, EBA Destek Noktası’na giderse burada uzaktan eğitimini almış olabilecek. Öğrencilerimiz kendileri için hazırlanan EBA Noktaları’nda bu temiz ve rahat ortamda eğitimlerine devam edebilecekler. EBA eğitimine erişim için tespit edilen 80 ihtiyaç sahibi öğrencimize Kaymakamlık tarafından tablet alınacak. İnternet altyapısı yetersiz olan mahallelerimizde belediyemiz tarafından ortak internet ağı satın alınarak yeni EBA erişim noktaları belediye, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve muhtarlarımız tarafından kurulacak. Altyapı nedeniyle internet bağlanması mümkün olmayan mahallelerimizde dileyen ailelerimizin öğrencileri ilçe merkezi veya evine en yakın EBA Merkezi bulunan mahalleye muhtarlarımız aracılığı ile taşıyacağız. Ek olarak tespit edilen ihtiyaç sahibi diğer öğrencilerimize Kaymakamlık tarafından kaynak kitap hediye ediliyor. Alınan Tabletlere İhtiyaç olan metaryeller Çameli Belediyemiz tarafından temin edilecektir. Tüm EBA Erişim Noktaları ve öğrenciler öğretmenlerimizden oluşan komisyon marifetiyle düzenli olarak yerinde kontrol edilecektir” dedi

Tüm tedbirler alındı

Başkan Arslan, şöyle devam etti: “Çameli Belediyesi koordinesinde öğrencilerimizin ilk olarak kapıda ateşleri ölçülecek ve dezenfekte edilip destek noktasına alınacak. Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak hazırladığımız masalarda öğrencilerimiz hijyen ve maske kuralına dikkat ederek derslerini dinleyebilecekler. Eba Noktası’nda uzaktan eğitim alan öğrencilerimize ders aralarında ve yemek aralarında ikramlarda bulunacağız. Yavrularımıza şimdiden başarılar diliyorum. Uzaktan eğitim yüz yüze eğitimin başlayacağı tarihe kadar devam edecek. Bu alanlar kullanım öncesi ve sonrasında temas edilen tüm yüzeylerle birlikte dezenfekte edilecek.”

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2020, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER