Çameli’de sınava giren 254 öğrenciden 233’ü yerleşmeyi başardı

Milli Eğitim Bakanlığı, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki 1'inci yerleştirme sonuçlarını açıklamasının ardından Denizli’nin Çameli İlçesi’nde sınava giren 254 öğrenciden 233’ü tercih ettikleri okullara yerleştirildi.

Çameli’de sınava giren 254 öğrenciden 233’ü yerleşmeyi başardı

Milli Eğitim Bakanlığı, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki 1'inci yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Açıklanan sonuçlara göre; Denizli’nin Çameli İlçesi’nde sınava giren 254 öğrenciden 233’ü tercih ettikleri okullara yerleştirildi. Ayrıca sınava girmeyen 7, tercih yapmayan öğrenci sayısı ise 13 olarak belirlendi. Konuya ilişkin açıklama yapan Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan; “İlçemiz, daha önceki yıllarda memur arkadaşlarımızın bile gelmekte imtina ettiği yerdi. Çameli bugün itibari ile fen lisesi ve sosyal lisesine kadar proje okullarında özel yetenekle öğrenci alan okullara tercih ile ilk defa 233 öğrencimiz okullara yerleşmiştir. İlçemizde Yapılan yeni okullar ve verilen destekler ile Türkiye’nin çeşitli illerindeki proje okullarına yerleşmesi son 5 yılın en büyük başarısını yakalayan ilçe halkını ve velileri sevindirdi eğitim seviyesinin yüksek olması çocuklarımız başarı elde etti” dedi.

“ÖĞRENCİLER GELECEĞİMİZİN ANAHTARIDIR”

İlçenin gelişmesi ve eğitim camiasının her geçen gün kalitesini arttırmak için çalıştıklarını belirten Başkan Arslan; “Sosyal-kültürel hayatın tüm ilçelere örnek olması açısından çalışmalarımıza devam ediyoruz. Öğrenciler bizim geleceğimizin anahtarıdır. Eğitimin olmadığı bir yerde başarı sağlanamaz. Bu başarıda emeği geçen başta fedakar öğretmenlerimize olmak üzere, okul müdürlerimizden İlçe Eğitim Müdürümüz Murat Uzun’a ve İlçe Kaymakamımız Didem Dinç Özay’a aynı z amanda değerli öğrencilerimiz ve velilerimizi tebrik eder öğrencilerimize yeni eğitim hayatında üstün başarılar diliyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211