Çobankara Ailesi’nin yaptırdığı sınıf laboratuvarı açıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce hayata geçirilen başlatılan ‘50 Okula 50 Laboratuvar’ kampanyası kapsamında hayırsever Prof. Dr. Veli Çobankara tarafından anne ve babası ‘Güllü - Kadir Çobankara’ adına yaptırılan, Tavas Zeybekler Anadolu Lisesi’ndeki Sınıf Laboratuvarı, düzenlenen törenle açıldı.

Çobankara Ailesi’nin yaptırdığı sınıf laboratuvarı açıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce hayata geçirilen başlatılan ‘50 Okula 50 Laboratuvar’ kampanyası kapsamında hayırsever Prof. Dr. Veli Çobankara tarafından anne ve babası ‘Güllü - Kadir Çobankara’ adına yaptırılan, Tavas Zeybekler Anadolu Lisesi’ndeki Sınıf Laboratuvarı tamamlanarak hizmete girdi.

Açılış törenine; Vali Hasan Karahan, Tavas Kaymakamı Recep Öztürk, Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever Prof. Dr. Veli Çobankara ve eşi Mesrure Çobankara, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Vali Hasan Karahan; “Büyüme, kalkınma, gelişme hepsi eğitimle olur. Bunun da en güzel yolu eğitimle ilgili paydaşların bu işe şevkle sarılmasıdır. Denizli bu konuda örnek bir şehir. Bunun için Denizlili hemşerilerimi bir kez daha kutluyorum. Hayırseverimizin kendisi de bu sıralardan geçti, bu bölgenin evladı. Bilimsel faaliyetlerin dayanağı deneydir, deneyinde yeri laboratuvardır. Bu konuda tabii ki eksikliklerimiz var, bu eksikliklerimizi de bu tür kampanyalar ile tamamlayacağız. Öğrenmenin en etkili yolu deneyerek, yaparak, yaşayarak öğrenmektir. Laboratuvarlarımız bu konuda büyük katkı sağlayacaktır. Hayırseverimiz ve ailesine eğitimi katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

HATİCE DEMİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221