Denizli, 4 ülkeden gelen öğrencileri ağırlıyor

Denizli; Protekiz, İtalya, Yunanistan ve Romanya’daki 4 okuldan 8 öğretmen ve 13 öğrenciden oluşan ‘My Art and Me’ (Sanatım ve Ben) adlı Erasmus + proje ortaklarını ağırlıyor.

Denizli, 4 ülkeden gelen öğrencileri ağırlıyor

Merkezefendi Ahmet Yesevi Anadolu Lisesi, Albayrak Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Protekiz, İtalya, Yunanistan ve Romanya’dan 4 okulun ortak olduğu ‘My Art and Me’ (Sanatım ve Ben) adlı Erasmus + projesine ortak oldu.

Protekiz, İtalya, Yunanistan ve Romanya’daki 4 okuldan 8 öğretmen ve 13 öğrenciden oluşan heyet, proje kapsamında Denizli’ye geldi.

Bir hafta süre ile ilimizde çeşitli etkinliklerde ve ziyaretlerde bulunacak olan proje ekibi, ilk etkinlik olarak; projeye ev sahipliğini yapan Merkezefendi Ahmet Yesevi İmam Hatip Lisesi’ndeki sergiye katıldılar.

Avrupa’nın 4 farklı ülkesinden gelen öğretmen ve öğrenciler; final sergisinde ebru, hat, seramik ve el sanatları ile tanıştılar. Ayrıca ebru sanatını deneme fırsatını yakaladılar.

“ÜLKELER ARASI PAYLAŞIM VE ETKİLEŞİMLERİNİ ARTIRACAKLALAR”

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, proje ortağı olan öğretmenleri makamında kabul etti.

Ziyarette konuşan ve projenin 2017 yılında başlandığını belirten Müdür Oğuz “Proje kapsamında Portekiz, Yunanistan, İtalya ve Romanya ile okullarımız bugüne kadar beş hareketlilik gerçekleştirdi. Projenin Türkiye hareketliliği kapsamında bir hafta süresince okullarımız misafirlerimizi ilimizde ağırlayacaklar. Bu süre zarfı içerisinde çeşitli kültürel geziler ve toplantılarla ülkeler arası paylaşım ve etkileşimlerini artıracaklalar. ‘My Art and Me’ (Sanatım ve Ben) projesi ile unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarımızı gelecek nesillere aktarmak hedeflendi. Projemiz kültürel paylaşımlarla ‘Büyük Dünya Kültürü’ oluşturma ve ‘Dünya Vatandaşı’ olma vizyonunu öğrencilerimize sunmaktadır” dedi. Müdür Oğuz, ziyaret sonunda Avrupalı misafirlere günün anısına çeşitli hediyeler takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221