Denizli Büyükşehir Belediyesi öğrenim yardımı müracaatları 9 Eylül’de başlıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 2019-2020 eğitim-öğretim yılında lise ve dengi okullar düzeyinde eğitim gören öğrencilere yönelik yapacağı öğrenim yardımı müracaatları 9 Eylül 2019 Pazartesi Günü başlıyor. 4 Ekim'e kadar devam edecek başvurular www.denizli.bel.tr üzerinden gerçekleştirilecek.

Denizli Büyükşehir Belediyesi öğrenim yardımı müracaatları 9 Eylül’de başlıyor

Eğitim alanında gerçekleştirdiği yatırımlarla da örnek olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, lise ve dengi okullarda öğrenim gören öğrencilere yönelik sürdürdüğü öğrenim yardımını bu yıl da devam ettiriyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 9 Eylül 2019 Pazartesi Günü başlatacağı öğrenim yardımı müracaatları www.denizli.bel.tr resmi internet sayfası üzerinden gerçekleştirilecek. 4 Ekim 2019’a kadar devam edecek başvuru kapsamında öğrenciler, kendilerinden istenilen resmi evrakları eksiksiz olarak tamamlayarak Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na teslim edecek. Öğrenim yardımı almaya hak kazanan 3 bin öğrenciye 10 ay boyunca ayda 100 Lira olmak üzere toplamda 3 milyon TL destek sağlanacak.

TÜM İLÇELERDEN BAŞVURU YAPILABİLECEK

Denizli merkez ve tüm ilçelerden yapılabilecek başvurularda dikkate alınacak şartlar ise şu şekilde açıklandı: “Öğrencinin T.C vatandaşı olması, lise ve dengi okullarda öğrenim görüyor olması (Açık Lise, Özel Okul, Kolej ve Temel Liselerde öğrenim gören öğrenciler başvuruda bulunamaz) ailesinin belediye mücavir alan sınırları içinde (Denizli) ikamet etmesi gerekecek. Bunun yanında öğrencinin başka yerden burs almaması, ailesinin ekonomik durumunun zayıf olması, okulunda başarılı olması, kamu haklarından yasaklı olmaması, uyuşturucu ve alkol bağımlılığı bulunmaması, sınıf tekrarı yapmamış olması ve devam ettiği okuldan disiplin cezası almamış olması şartları aranacak.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kübra gür
Kübra gür - 6 ay Önce

Denizlinin Buldan ilçesinde oturuyorum burs başvurusu yapabiliyor muyuz

dudu özkol
dudu özkol - 5 ay Önce

Egitim yardim basvurusu ne zaman açıklanacak

Sultan ACAR
Sultan ACAR - 5 ay Önce

Gününü kaçırmışım acaba şimdi yapsam olmazmı yaa

SIRADAKİ HABER