Denizli Çözüm Koleji’nden anaokul ve ilkokul atağı

Denizli’de eğitim-öğretim sektöründe çeyrek asırlık tecrübeye sahip olan Denizli Çözüm Koleji’nden önemli bir adım geldi. Kolej bünyesinde verdiği ortaokul ve lise eğitiminin yanı sıra; anaokulu ve ilkokul temel eğitim kademelerini de öğrencilere açtı.

Denizli Çözüm Koleji, ortaöğretimde verdiği ortaokul ve lise eğitiminin yanı sıra temel eğitimde anaokulu ve ilkokul kademeleri içinde kapılarını öğrencilere açtı. Denizli Çözüm Koleji Kurucu Ortakları İsmail Kıyak, Gökhan Aydın ve Kadriye Kıyak; Denizli Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda basın mensuplarıyla yeni süreci paylaştı. Basın toplantısında okul hakkında bilgi veren İsmail Kıyak, Denizli Çözüm Koleji’nin çeyrek asırlık eğitim-öğretim tecrübesi ve birikimine sahip olduğunun altını çizerek, yenilikçi eğitim anlayışı doğrultusunda ilerleyen, ideal eğitim alt yapısına sahip, teknolojik ve fiziki tüm ihtiyaçlara cevap veren kampüs yapısıyla gelecek nesiller yetiştirdiğini söyledi. Çözüm Koleji olarak rekabetçi, dinamik yönetim anlayışı ve profesyonel kadrolarıyla Türkiye’nin çözümü olma arzu ve idealiyle hareket ettiklerini vurgulayan Kıyak, şunları söyledi: “Amacımız gece gündüz demeden çalışmak, ufukları, idealleri, muasır medeniyet kurma hayalleri olan toplumlar oluşturmak, topluma önderlik yapabilecek insanlar yetiştirmektir.”

“Anaokulu ve ilkokulumuzu da açtık”

Ortaokul ve Anadolu Lisesi olarak hizmet veren Çözüm Koleji’nin 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılından itibaren anaokulu ve ilkokulu da dahil ederek, öğrenci ve velilere hizmet vereceğini belirten Kıyak, “Çözüm Koleji olarak erken çocukluk eğitiminin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bizce okul öncesi, çocuğun hayata dokunmaya başladığı çok önemli bir dönemdir. Uygulayacağımız Çözüm Erken Çocukluk Eğitimi (EÇE) Programı, çocukların bilişsel, sosyal-duygusal, dil, psikomotor, özbakım alanlarının desteklenmesine yönelik geliştirdiği bütüncül sistemle, öğrenmeye uygun etkin öğretim ortamları sunar. Hayatlarına dokunduğumuz 36-60 ay grubundaki çocuklarımızın ilgi, ihtiyaç, gelişim ve öğrenme özelliklerini dikkate alıp, verdiğimiz eğitimin somut öğeli bir içeriğe sahip olmasına çok önem veriyoruz. Öğrenmenin eğlenceli hale getirilmesini temel alan bu yaklaşımla kaliteli bir eğitim ortamı hazırladık. Uzman eğitimci kadromuzla birlikte, hijyen ve güvenliği esas alan, her türlü eğitsel yayıncıları, eğitici öğretici oyuncakları ve özenle tasarlanmış anaokulu derslikleri ve atölyeleriyle, geleceğimiz olan çocuklarımıza eğitim ışığı sunuyoruz” dedi.

“İlkolumuz güçlü bir temel sunacak”

Denizli Çözüm Koleji İlkokulu’nun özelliklerini de paylaşan Kıyak; “İlkokulda öğrenciler okumayı öğrenirken aslında hayatı da okumaya başlarlar. Zamanla anlayıp yorumlayacakları birçok bilgi edinirler. Çözüm Koleji olarak ilkokul eğitiminin, iyi bir gelecek için güçlü bir temel olduğuna inanıyoruz. Çocuklarımızın iyi bir insan olmaları için gerekli temel bilgi, beceri, davranış ve alışkanlıkları kazanmalarını sağlamak, aynı zamanda onların milli ahlaki değerlerimize uygun yetiştirmek gayesiyle ilkokulda, sağlam ve güçlü bir eğitim sunuyoruz. Öğrencilerimize uyguladığımız takviye programlarla, gereken hazır bulunuşluk seviyesine ulaşmalarını sağlayarak onları bir üst öğrenime hazırlıyoruz. Biz eğitimi; öğrencilerimize her anlamda başarıyı yakalatmanın yanı sıra; onlara bir medeniyet perspektifi kazandırma işi olarak görüyoruz. Böylece medeniyetimizin yeniden inşasına katkı yapacak büyük insanlar yetiştirmek de mümkün olacaktır” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2021, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211