Denizli'de 18 okula ‘Okulum Temiz Belgesi’

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imza altına alınan protokol kapsamında ‘Okulum Temiz Belgesi’ne başvuran ve 18 okula düzenlenen törenle belgeleri verildi.

Denizli'de 18 okula ‘Okulum Temiz Belgesi’

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imza altına alınan ‘Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirmesi ve Enfeksiyonu Önleme’ iş birliği protokolü kapsamında ‘Okulum Temiz Belgesi’ne başvuran ve belge almaya hak kazanan 18 okul için tören düzenlendi.  İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapılan törene; Vali Ali Fuat Atik, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve okul müdürleri katıldı. Törende konuşan Vali Ali Fuat Atik, “Okulum Temiz Belgesi’ni almaya hak kazanan okul müdürlerimize Kovid-19 ile mücadelede bilinç yerleşmesinde öncülük ettikleri için teşekkür eder, başarıların devamını dilerim” dedi.

"BELGELİ OKUL SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTACAK"

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; “İlimiz genelinde okullarımızın yüzde 70’i ‘Okulum Temiz Belgesi’ almak için müracaatını gerçekleştirmiş olup, yapılan ilk denetimlerde başvuranların yüzde 50’sinin gerekli koşulları taşıdığı tespit edilmiştir. Saha denetimlerinde bugün itibari işe 18 okul ‘Okulum Temiz Belgesi’ almaya hak kazanmıştır. Belgelendirme süreci hızla devam etmekte olup, belgeli okul sayısı her geçen gün artacaktır” diye konuştu. Konuşmaların ardından Vali Atik, belge almaya hak kazanan okul müdürlerine belgelerini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER