Denizli'de eğitime yeni soluk

Denizli’de mesleki ve teknik eğitim verecek Özel Meta Teknoloji Koleji, yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerle buluşacak. Milli Eğitim Bakanlığı güvencesiyle ücretsiz eğitimin verileceği kolej hakkında okul müdürü, müdür yardımcısı ve kurucusu Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın mensuplarıyla buluştu ve okulu tanıttı.

Denizli’nin yeni eğitim kurumu Özel Meta Teknoloji Koleji, basın mensuplarıyla buluştu. Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda kolejin kuruluş nedeni ve projeleri paylaşıldı. Basın toplantısına okulun kurucusu Mesut Cem Tahal, okul müdürü Merve Terzioğlu ve okul müdür yardımcısı Behzat Çalış katıldı. Okulun özel bir kolej olmasına rağmen öğrencilerden eğitim öğretim ücreti alınmayacağını belirten okul müdürü Merve Terzioğlu; “Meta Koleji eğitimcileri olarak ben ve öğretmen arkadaşlarım dünyaya yön verme hayaliyle geleceğini elleriyle kurmak isteyen gençlerin hayallerini öğrenmek, hayallerini uygulayabilmeleri için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlamak ve sonucunda haklı gururunu yaşamak isteyen eğitimcileriz. Biliyoruz ki dünyanın yükselen değeri uygulamaya dayalı bir eğitimdir ve bizim ülkemizde de bunun en başarılı temsilcisi Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleridir. Bunu bizzat ülke olarak pandemi sürecinde görmüş bulunuyoruz. Öğrencilerimiz 9-10-11-12. sınıflarda verilen mesleki alan ve dal eğitimi ile seçmiş oldukları mesleklerinde uzmanlaşmaya başlıyor, son sınıfa geldiklerinde mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmek için iş hayatına uyumlarını üretim ve hizmet alanlarında artırabilecekleri yurtiçi ve yurtdışı staj programlarına katılarak yaşlarına uygun olarak asgari ücretin yüzde 30' undan az olmamak kaydıyla işletmelerden ücret alarak çalışmayı, emek vermeyi ve karşılığını almayı erken yaşta tecrübe edebiliyorlar. İşte tam bu noktada biz MT Teknoloji Koleji eğitimcileri olarak hem teorik eğitimi hem de öğrencilerimizin seçtiği meslek dalına ait pratik eğitimi harmanlayarak veriyoruz” diye konuştu.

“ÜCRETSİZ KALİTELİ EĞİTİM”

Öğrencilerimiz geliştirilmiş olan en son teknolojiye uygun atölye ve sınıf ortamlarında eğitim alacağını belirten Terzioğlu; “MT Teknoloji Koleji olarak biz bir özel okul olmamıza rağmen yani öğrencilerimize kolej eğitimi vermemize rağmen Milli Eğitim Bakanlığı güvencesi ile velilerimiz eğitim öğretim ücreti ödemeyeceklerdir. Öğrencilerimiz geliştirilmiş olan en son teknolojiye uygun atölye ve sınıf ortamlarında alanlarında uzman meslek öğretmenlerimiz, mühendislerimiz, uzman öğreticilerimiz sayesinde alanlarında donanımlı ve aranan nitelikli eleman olabilmek için iyi bir eğitim alırken akademik başarıyı hedefleyen öğrencilerimiz için de üniversite seçme sınavlarını kazanabilmeleri için özel programlar uygulanıyor olacaktır. Diplomaları ile birlikte teknisyenlik ünvanı ve mesleki yeterlilik belgesine sahip olan mezunlarımız mesleğe en ön sıralarda atılarak nitelikli iş gücü sınıfında kendine yer edinebilme şansı yakalıyor. Kendi geleceğine ışık tutmak imkanlarına oluşturmak isteyen ülkesinin ekonomisine kendi elleriyle dokunmak Katkı sağlamak isteyen milli manevi ve mesleki değerleri sahip çıkacak tüm öğrencilerimize yaratıcı yenilikçi girişimci üretken ve alanlarında ehil olabilmeleri için biz Meta Teknoloji Koleji eğitimcileri olarak Denizli’deyiz ve biz çok farklıyız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2020, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211