Denizli'de MEB'ten 2020 veliye 2020 öğretmenden ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2023 Eğitim Vizyonu ve Denizli Yılı etkinlikleri kapsamında dev bir organizasyona imza attı. Denizli kent merkezi ve 19 ilçede görev yapan 2020 öğretmen, 2023 Eğitim Vizyonu ve Denizli Yılı etkinlikleri kapsamında 2020 veliye ziyaret gerçekleştirdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde farkındalık yaratmak ve Denizli Büyükşehir Belediye Meclisinin 2020 yılını Denizli yılı ilan etmesinden dolayı 20.02.2020'de, 2020 veliyi saat 20.20'de 2020 öğretmenle ziyaret programı düzenledi.

Program kapsamında Denizli Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi ilçesi Gerzele Mahallesi’nde kızı Sude Kesikbaşı sobadan sızan karbonmonoksit gazından kaybeden Kesikbaş ailesini ziyaret etti. Baba Hüsamettin ve anne Pervin Kesikbaş ile görüşen Oğuz, aileye çiçek takdiminde bulunurken Sedanın ikizi Sude Kesikbaş’a tablet hediye etti. Oğuz, beraberindeki öğretmenlerle daha sonra aynı mahallede oturan ve babası trafik kazasında yaşamını yitiren 7'nci sınıf öğrencisi Osman Türk ile annesi Neslihan Türk'ü ziyaret etti.

Ziyarete Denizli Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Denizli Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Ekici, Hayırseverler Ortaokulu Müdürü Osman Kovan ve öğretmenler de katıldı.

“DENİZLİ'MİZ EĞİTİM ÖĞRETİMDE BAŞARILI BİR İLİMİZ”

Ziyarette konuşan Oğuz; "Bu akşam 2020 öğretmenimizle 2020 evi ziyaret etmiş olacağız. Aynı anda saat 20.20'de. Hem yavrularımızı ziyaret etmek hem velilerimizle eğitim öğretim üzerine sohbet etmek için bir araya geldik. İnşallah evlatlarımız iyi bir eğitim öğretimle kendilerini geleceğe hazırlayacaklar. Zaten öğrencilerimiz çalışkan. Denizli'miz eğitim öğretimde başarılı bir ilimiz. Bu başarı, çocuklarımızın başarısından kaynaklanıyor. Velilerimizin bizleri yakın takibe almasında hem öğretmen olarak hem idare olarak onlarla iç içe çalışıyoruz, onlar sayesinde başarıyı yakalıyoruz. Hem velilerimize hem öğrencilerimize hem de okul müdürlerimize, onların şahsında tüm öğretmenlerimize içtenlikle teşekkür ediyorum “ dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2020, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER