Denizli'de MEB'ten 2020 veliye 2020 öğretmenden ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki 2020 öğretmen, 2023 Eğitim Vizyonu ve Denizli Yılı etkinlikleri kapsamında 2020 veliye ziyaret gerçekleştirecek. Bugün (20 Şubat 2020 Perşembe akşamı) yapılacak ziyaretler, saat 20.20’de başlayacak.

Denizli'de MEB'ten 2020 veliye 2020 öğretmenden ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2023 Eğitim Vizyonu ve Denizli Yılı etkinlikleri kapsamında dev bir organizasyona imza atıyor. Denizli kent merkezi ve 19 ilçede görev yapan 2020 öğretmen, 2023 Eğitim Vizyonu ve Denizli Yılı etkinlikleri kapsamında 2020 veliye ziyaret gerçekleştirecek. Bugün (20 Şubat 2020 Perşembe akşamı) yapılacak etkinlik, saat 20.20’de başlayacak. Konuya ilişkin açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; “Ağzımızdan çıkan her kelime, yaptığımız her davranış aslında bizim tohumlarımızdır. Toprağımız, çocuklarımızın yüreği ve zihnidir. Bilmeliyiz ki onlara söylediğimiz her söz ve karşılarında yaptığımız her davranış çocuklarımızın yüreğine ve zihnine bir tohum olarak düşer. Sevgimiz ise yüreklere ve zihinlere düşen tohumlarımızı büyüten, geliştiren yağmurdur. Sevgimizle tohumlar biter, yeşerir, filizlenir. Biz öğretmenler filizlerin çiçeğe, ağaca, ormana dönüşmesi için çabalayan, nefes alıp verdikleri atmosferi mutlulukla dolduran ve filizlere sizinle birlikte kol kanat geren birer eğitim sevdalılarıyız. Cumhuriyetimizin 100’üncü kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Bakanlığımız tarafından 2023 Eğitim Vizyonu çalışmaları yapılmaktadır. Bizler, Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Denizli’deki tüm okullarımız olarak 2023 Eğitim Vizyonu’nu büyük bir şevk ve istekle uygulamaktayız. 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde, bir farkındalık yaratmak için 20.02.2020 tarihinde, 2020 velimizi, kendi evlerinde, saat 20.20’de 2020 öğretmenlerimiz ziyaret edecekler. Aynı anda yapacağımız ziyaretlerimizle çocuklarımızın yüreğine ve zihnine bir tohum da biz atmak istedik. Biliyoruz ki her güzel söz ve davranış onlarda çiçeğe, ağaca ve ormana dönüşecektir. Sizlerle gerçekleştireceğimiz bu ziyaretlerimiz, onların hayat yolculuklarında unutamayacakları duraklardan biri olacaktır. Ayrıca yapacağımız ziyaretler, 2020 öğrencimiz ve tüm öğrencilerimize misafirperverlik, paylaşma, sevgi ve saygı gibi hayatımızda çok önemli yerleri teşkil eden değerleri yaşatarak öğretecektir. Onlar, ilerleyen zamanda bir çiçek, bir ağaç, bir orman oldukları zaman yaptığımız bu ziyaretleri andıklarında, ziyaretlerimizin birey ve toplum hayatının birleştirici güçleri arasında bulunduğunu daha iyi kavrayacaklardır” dedi.

“DENİZLİ, BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATAN BİR ŞEHİRDİR”

Denizli’nin sadece Türkiye’nin değil dünyanın nadide şehirleri arasında olduğunun altını çizen Müdür Oğuz, “Şehrimiz, insanlarımızın çalışkanlık ve zekaları sayesinde sanayide, kültür-sanatta, sporda ve eğitim-öğretim alanında büyük başarılara imza atan bir şehirdir. Bizler, İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak daima hem akademik hem de sosyal yönlerini tamamlamış başarılı bireyler yetiştirmek için canla başla çalışıyoruz. Sizlerin de desteğini alarak yaptığımız çalışmalarımızda, tesadüflere yer vermediğimizi belirtmek isterim. Ben, idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz takım ruhuyla bilimsel ve pedagojik planlar yaparak öğrencilerimizin başarılılarını daha fazla artırmaya gayret ediyoruz. Nitekim özellikle son 10 yılın Türkiye başarı istatistiklerine bakıldığında Denizli’nin, eğitim-öğretim alanında hep ilk sırada yer aldığını görmek mümkündür. Bu başarıda bizim ve öğrencilerimiz kadar siz değerli velilerimizin de özverili desteklerinin önem arz ettiğini söylemek gerekir. Bizlere ve çocuklarınıza verdiğiniz destekler için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 20.02.2020 tarihinde, sizlerle gerçekleştireceğimiz bu faaliyetimizin sembolik bir değeri bulunmaktadır. Bu sembolik değere sizler, bizler ve çocuklarımız birlikte aynı anda dokunacağız. Dokunduğumuzda bu sembolik değerin aslında, başta Denizlimiz ve ülkemiz olmak üzere dünyamızın eğitim-öğretim çalışmalarına açılmış yeni ufuklar olduğunu göreceğiz. Unutmayınız ki ufku olmayan bir insanın geleceği de olmaz. 20.02.2020’de yeni ufuklara giden yolda, sizlerle birlikte yürümekten büyük bir kıvanç duyacağımı belirtmek isterim. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yolunda yürüyen bir yolcunun yalnız ufku görmesi kâfi değildir.’ vecizesiyle sözlerimi bitirirken 20.02.2020’nin bizlere ufkun ötesini gösteren bir gün olmasını diliyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER