Denizli'de Tayvanlı öğrencilerden harmandalı gösterisi

Özel Çamlık Artı Koleji tarafından bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen ‘Taiwanlı (Tayvanlı) Öğrencilerle Kültür Etkileşimi’ Projesi kapsamında 9’u bayan 5’i erkek olmak üzere toplam 14 Tayvanlı öğrenci Denizli’ye geldi. Artı Koleji öğrencilerin evlerine konuk olan Tayvanlı öğrenciler, Türk milli kıyafetleriyle Harmandalı oynadı.

Denizli'de Tayvanlı öğrencilerden harmandalı gösterisi

Çamlık Artı Kolejinde bu yıl 3’ncüsü düzenlenen ‘Taiwanlı (Tayvanlı) Öğrencilerle Kültür Etkileşimi’ Projesi, büyük ilgi görüyor. İletişim dilinin İngilizce olması İngilizce pratiğine katkı sunarken; Artı Koleji öğrencileri hem Denizli’yi ve Türkiye’yi tanıtıcı etkinlikler yapıyor hem de Tayvanlı öğrenciler Tayvan kültürünü Artı koleji öğrencilerine aktarıyor.

“MİLLİ KIYAFETLERİMİZLE OYUNLARIMIZI ÖĞRETTİK”

Projeyi ‘fırsat eğitimi’ olarak nitelendiren Okulun Eğitim Danışmanı Prof. Dr. Bülent Topuz, “Bu yıl bu etkinliği 3’üncü kez gerçekleştiriyoruz. Her yıl bambaşka şeyler öğreniyor, bambaşka heyecanlar yaşıyoruz. Yaklaşık bir hafta Denizli’de olan Tayvanlı öğrenciler, Artı Koleji’nin gönüllü velileri tarafından evlerinde misafir edilip aile kültürümüzün bir parçası oluyor. Çocuklar, misafirleriyle okulda öğrendikleriyle işletişim kurmayı başardılar. Konuklarımıza milli kıyafetlerimizle oyunlarımızı öğrettik. Çocuklarımız kolejimizde öğrendiklerini test etme fırsatı yakalıyor. Öğrenci velilerimizde Tayvanlı konuklarını ağırlamakta çok mutlu oldular” dedi.

TAYVANLI ÖĞRENCİLER, ‘HARMANDALI’ OYNADILAR

Çamlık Artı Koleji’nin Tayvanlı öğrencileri, Türk milli kıyafetleriyle Harmandalı oynadı. Tayvanlı öğrenciler, DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne röportaj verdiler.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2020, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193