Denizli'de "Ücretsiz Destekleme ve Yetiştirme Kursları" kayıtları başladı

2014 yılından bu yana Milli Eğitim Bakanlığı’nca yürütülen ‘Yaz Dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kursları’na kayıtlar; 24 Haziran 2019 tarihi itibariyle başladı. Kayıtlar, 30 Haziran 2019 tarihine kadar devam edecek.

Denizli'de "Ücretsiz Destekleme ve Yetiştirme Kursları" kayıtları başladı

Milli Eğitim Bakanlığı’nca ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere derslerde başarılarını artırmak ve sınavlara hazırlamak üzere ‘Yaz Dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Kayıtlar’, 24 Haziran 2019 tarihi itibariyle başladı. 2014 yılı Ekim ayından itibaren uygulan kurslarda son kayıt tarihi; 30 Haziran 2019. 08 Temmuz 2019 tarihinde başlayacak olan kurslar, 01 Eylül 2019 tarihinde sonra erecek.

BAŞVURULAR İSE E-OKUL SİSTEMİ ÜZERİNDEN YAPILACAK

Resmî örgün eğitim kurumlarına, açık öğretim okullarına ve özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler e-kurs modülünden başvuru yapacaklar. Yaz dönemi kurslarında öğrenciler okullarının bulunduğu il/ilçe sınırları dışında kursa katılabilecekler. Açık öğretim okullarına devam eden öğrenciler, kurs başvurusu için halk eğitimi merkezi müdürlüklerinden e-kurs şifresi alarak e-kurs modülünden kayıt yapabilecekler. Mezun durumundaki kursiyerler, halk eğitimi merkezi müdürlüklerine diploma veya mezuniyet belgesi ile müracaat ederek, alacakları e-kurs şifresi ile e-kurs modülü üzerinden başvuru yapabilecekler. Öğrenci ve kursiyerler kurs merkezince belirlenen derslerden ve kurs talebinde bulunan öğretmenler arasından tercihte bulunabileceklerdir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
gülsüm kurban
gülsüm kurban - 3 yıl Önce

bilgisayar kursu içinkayıt olö
mak istiyorum

Muzaffer başar
Muzaffer başar - 3 yıl Önce

Hangi halk eğitimde?

SIRADAKİ HABER