Denizli'de yılın öğretmeni; Zeynep Karaarslan

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Denizli Kadın Platformu Yönetim Kurulu tarafından 2020 yılının öğretmeni seçilen emekli öğretmen Zeynep Karaarslan’a teşekkür belgesi verildi.

Denizli Kadın Platformu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yılın öğretmeni olarak emekli öğretmen Zeynep Karaarslan seçti.

Karaarslan’a teşekkür belgesi, Türk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Denizli Kadın Platformu Dönem Sözcüsü Gülnur Oymak tarafından takdim edildi. Burada açıklamalarda bulunan Oymak; “ 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz. Biz Denizli Kadın Platformu Yönetim Kurulu olarak her yıl yılın öğretmenini seçiyoruz. Bu yılda 2020 yılının öğretmeni olarak Zeynep Karaarslan öğretmenimizi uygun gördük. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Öğretmenimiz Cumhuriyet ilkeleri dâhilinde, imkânsızlıklar içinde imkânlar yaratarak bireyler yetiştirmiştir. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

“DENİZLİ KADIN PLATFORMU'NA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Denizli Kadın Platformuna teşekkür eden öğretmen Karaarslan; “Öğretmenlik mesleğimden sonra bez bebek yapma işine daha da yoğunlaştım. Binin üzerinde bebek oldu. Bu bebekler katı atıklardan yapıldı. Yapılan bebekleri çocuklar tanısın istedim. Bez bebek kültürü Denizli’de yaşasın istedim. Sağ olsunlar Denizli Büyükşehir Belediyesi bana bir bina tahsis etti. Tarihi Balcı Evi Zeynep Karaarslan Bez Bebek Müzesi adı verilen binada kültürü yaşatmaya çalışıyorum. Buradan tüm öğrenciler yararlanabilir. Bu hediye içinde Denizli Kadın Platformu’na teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER