Denizli eğitimine yeni soluk

Denizli’de ilk şubesini, Çamlık’ta açan Kılavuz Kurs, eğitim-öğretim hayatına başladı. Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenleyen Kılavuz Kurs Kurucusu Alptekin Özdemir, hem kuruma ilişkin bilgi verdi hem de sektöre ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Özel Pusulam Kişisel Gelişim Kursu’nu devralarak Denizli’deki ilk şubesini Çamlık’ta açan Kılavuz Kurs, eğitim-öğretim hayatına başladı. Konuya ilişkin Kılavuz Kurs Kurucusu Alptekin Özdemir ile Kurum Müdürü Arzu Taş, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı yaptı.

Sektöre ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kurucu Alptekin Özdemir; “İçinde bulunduğumuz pandemi süreci birçok sektörü olumsuz etkilemiştir. Olumsuz yönde en çok etkilenen kurumlardan biri de özel öğretim kurumlarıdır. Salgının başından bu yana yüzlerce kolej ve kurs kapısına kilit vurmuş yüzlercesi de can çekişmektedir. Binlerce çalışan işsiz kalmış ve bir o kadarı da işsiz kalmak üzeredir. İşin ekonomik boyutu bir yana yüz yüze eğitim alamayan, neredeyse bir yıldır okula, kursa gidemeyen öğrencilerimiz var. Biz eğitim yatırımcıları olarak gücümüz ölçüsünde öğrencilerimize ulaşıyoruz. Uzaktan eğitim döneminde de öğrencilerimizin en verimli şekilde eğitim almaları için uğraşıyoruz. Hızla akan zamanın içinde çocuklarımızın kaybolmaması için çabalıyoruz. Ortaokul ve lise alanında hizmet veriyoruz. Onun için de bu kriz döneminde bile yatırım yapmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

“DENİZLİ'YE YENİ BİR SOLUK GETİRİYORUZ"

Etkin bir iletişim kurarak bu süreci kolaylaştırmaya çalışacaklarını belirten Kurs Müdürü Arzu Taş; “Öğrencilerin yüz yüze eğitimden uzak kalmalarının akademik başarı üzerindeki olumsuzluklarının yanında fiziksel ve psikolojik olarak da olumsuzlukları var. Bu süreçte özel öğretim kurumları öğretmenleri olarak akademik desteğin yanında öğrencilerimize psikolojik destek de veriyoruz. Tecrübeli kadromuzla, yetkin rehber öğretmenlerimizle Denizli’ye yeni bir soluk getiriyoruz. Tabi ki bu zor dönemde velilerimize de her zamankinden fazla iş düşüyor. Bizler onlara da destek olarak, etkin bir iletişim kurarak bu süreci kolaylaştırmaya çalışıyoruz” İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER