Denizli MEM’in ‘Geleceğin Dili Robotik Kodlama’ AB projesi onaylandı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Geleceği Dili Robotik Kodlama’ adlı proje, Türkiye Ulusal Ajansına Koordinatörlüğü tarafından onaylandı. Türkiye genelinde 284 proje arasından ilk 10'a giren proje, 145 bin 840 Avro hibe almaya hak kazandı.

Denizli MEM’in ‘Geleceğin Dili Robotik Kodlama’ AB projesi onaylandı

Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Geleceği Dili Robotik Kodlama’ adlı proje, Türkiye Ulusal Ajansı Koordinatörlüğü’ne sunuldu.

Koordinatörlüğe sunulan Proje; Türkiye genelinde başvuru yapılan 284 proje arasından ilk 10'a girmeyi başardı.

Denizlili öğrencilerin Avrupa’daki akranlarıyla robotik kodlama alanında çalışma fırsatı sunacak olan proje, 145 bin 840 Avro hibeye hak kazandı.

Konuya lişkin açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; “Erasmus+ projesinde; Pamukkale Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Pamukkale Nezihe-Derya Baltalı Bilim Sanat Merkezimizin yabancı ortakları; İtalyadan Istituto Tecnico settore Tecnologica-Liceo Scientfico ‘E. Mettei’, Protekizden Escola Secundaria com 3° Ciclo D.Dinis, Hırvatistandan Srednja skıla Valpovo, Romanyadan Colegıul Tehnic Gheorghe Cartianu ve Finlandiyadan The Federation of Wwedish Ostrobothnia for Education and Culture/YA-Vocational College of Ostrobothnia oldu. Proje süresinde 5 hareketlilik gerçekleştirilecek olup, projenin ilk hareketliliği ortaklarımızın ilimize gelerek yapacakları çalışma ile başlayacak. Projenin finali de ilimize yapılacak son etkilinlikle yapılacak. Teknoloji çağının getirdiği en büyük gereksinin olan robotik kodlama alanında yaptığımız projemizle ilimizde robotik kodlama eğitimlerini bir üst klasmana taşımaya hedefliyoruz. Yazılım ve robotik kodlamaya yetenekli öğrencilerimizin bu tarz projelerle ufkunu genişleterek ülkemizi bu alanda daha da ileriye taşımak istiyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER