Denizli, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) Türkiye ikincisi!

Yüksek Öğretim Kurumları Başkanlığı (YÖK), 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) giren adaylar üzerinden illerin başarı sırası ortalamalarına göre; 587 bin 672 ortalama ile Türkiye ikincisi oldu.

Yüksek Öğretim Kurumları Başkanlığı (YÖK), 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) İl ve Bölge Başarıları ve Nüfus Hareketliliği raporunu paylaştı. Paylaşılan raporla Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü eğitim alanında ki başarıları ile ülke gündeminde olmaya devam etti.

Denizli 2018 Liselere Geçiş Sınavındaki (LGS)’ Türkiye ikinciliği unvanını, 2018 YKS’de de devam ettirdi. Türkiye genelinde YKS’ye giren adaylar üzerinden illerin başarı sırası ortalamalarına göre dağılım tablosunda Denizli, 587,672 ortalama ile Türkiye İkincisi olarak büyük bir başarıya imza attı.

Denizli’den 26 bin 564 öğrencinin girdiği sınavda ilk 100’de 5 öğrenci, ilk 5 binde 223 öğrenci yer aldı. Konuyla ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü; eğitimde nitelik ve niceliğin artırılmasına yönelik 2008 yılında hayata geçirilen ‘Denizli Eğitiminde Başarı İzleme ve Geliştirme’ Projesi (DEBİP) ile 2011-2012 eğitim öğretim yılında Değerler Eğitimi adıyla hayata geçirilen ‘Eğitimde Değerler Eğitimi Programı (EDEP)’  projelerinin geri dönüşlerini; ulusal başarı olarak alıyor. Geçmiş yıllarda olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da başarılarımızın artarak devam edeceği inancıyla; İlimizi gururlandıran bu başarıda payı olan başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere, değerli öğretmen ve yöneticilerimizi, saygıdeğer velilerimizi ve emeği olan herkesi kutluyor, teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ayrıca üniversiteye yerleşen tüm öğrencilerimize öğrenim hayatlarında başarılar diliyoruz” dedi.

PINAR ÇANKAYA

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER