DENİZLİ'DE UYUM EĞİTİMİ BAŞLADI

DENİZLİ'DE UYUM EĞİTİMİ BAŞLADI

DENİZLİ'DE UYUM EĞİTİMİ BAŞLADI
banner22

Milli Eğitim Bakanlığı’nca 11 yıldır uygulanan ‘Uyum Eğitimi Programı’, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının başlamasından bir hafta önce başladı. Bu ilk defa 9’uncu sınıflar da uyum programına alındı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 11 yıldır uygulanan ‘Uyum Eğitimi Programı’, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının başlamasından bir hafta önce başladı.  Bu yıl daha önceki yıllardan farklı olarak 9’uncu sınıflar da programa alındı. Böylelikle mesleki eğitim ve imam hatip liseleri hariç; okul öncesi, ilkokul 1’inci sınıf,  ortaokul 5’inci sınıf ve lise 9’uncu öğrencileri için okul başladı. Denizli’de bu yıl, 13 bin 400 okul öncesi öğrencisi, 13 bin 100 ilkokul birinci sınıf öğrencisi, 14 bin ortaokul birinci sınıf öğrencisi ile 9 bin 600 Ortaöğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’ne Bağlı Liselerin birinci sınıf öğrencisi 11 Eylül itibariyle uyum programına alındı. Uyum programı kapsamında yeni okullarında ilk günlerini geçiren Denizli Lisesi’ndeki öğrencileri yalnız bırakmayan İl Milli Eğitim Müdür Mahmut Oğuz, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını diledi.

“OKULLARIMIZIN ÜNİVERSİTELERE YERLEŞTİRME ORANLARI YÜZDE 85’İN ÜZERİNDEDİR”
Oğuz, “Kazandığınız okulumuz köklü bir geçmişi olan başarılı bir okulumuzdur. Sizlere en önemli öğütüm azimli olmanızdır. Sizler azimli ve kararlı olursanız anadolu lisesi, fen lisesi veya meslek lisesinde okumanız fark etmez. Her koşulda istediğiniz hedefe ulaşırsınız. Okullarımızın üniversitelere yerleştirme oranları yüzde 85’in üzerindedir. Öğretmenlerinize karşı sevgi ve saygı anlayışı içerisinde disiplinli bir eğitim anlayışı içerisinde olursanız başarı kaçınılmazdır. Değerli gençler gelecek sizlerin ve sizleri çok seviyoruz. Bilim ve teknoloji çok hızlı ilerliyor ve gelişiyor.  Her ortamda dile getirdiğim gibi günümüzde beyinler önemli. Atatürk’ün dediği gibi milletçe çok çalışmaya ihtiyacımız var. Yeni okul hayatınızda hepinize başarılar diliyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER