Denizlili öğrenciden ulusal başarı

Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen tüm Türkiye’den milyonlarca öğrencinin katıldığı ‘Siber Zekâ Yarışması’ geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Kendi kategorisinde yaklaşık 1 milyon öğrencinin arasından ilk 50 içerisine girmeyi başaran Pusulam Koleji 4. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Mehmet Eren Erim, Denizli'nin gururu oldu.

Denizlili öğrenciden ulusal başarı

Cumhurbaşkanlığı tarafından ‘Siber Güvenlikte Milli Ruh’ sloganıyla ve gelecekte ulusal siber güvenliğin emanet edileceği çocukların, bu alanda yeterlilik kazandırılması doğrultusunda ‘Siber Zekâ Yarışması’ düzenlendi. Siber farkındalık düzeylerini arttırmaya yönelik yapılan yarışmaya milyonlarca öğrenci katıldı. Denizli’den katılan Pusulam Koleji 4. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Mehmet Eren Erim, kendi kategorisinde yaklaşık 1 milyon öğrenci arasından ilk 50’inci sıraya girmeyi başardı. Denizli'de dereceye giren tek isim olan Mehmet Eren Erim, şu açıklamalarda bulundu: “Bilgisayarı kullanarak bir şeyler üretmeyi çok seviyorum. İleride teknolojiyle ilgili bir mühendis olmak istiyorum. Şimdiden okulumda bununla ilgili çalışmalara başladım. Öğretmenimle beraber bu yarışmaya katıldık. Yarışma güzel geçti ve kazandığım için çok mutluyum. Yasin öğretmenime, öğretmenlerime ve okuluma çok teşekkür ederim.”

“ÇOCUKLARIMIZI TEKNOLOJİ ALANINDA EĞİTMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Okulun Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni Yasin Köse ise “Geleceğin inşa edilmesinde teknoloji okuryazarlığı çok önemli bir yer kaplıyor. Biz de öğrencilerimize bu yönde katkı sağlamak amacıyla robotik, kodlama, tasarım ile üretmenin yanında siber güvenlik gibi eğitimler vererek destekliyoruz. Bu amaçla öğrencilerimizi bilgi ve yetenekleri doğrultusunda teknoloji yarışmalarına katılmasını sağlıyoruz” dedi. Teknolojiyle üretmenin önemine vurgu yapan Okul Müdürü Alptekin Özdemir, “Okulumuz, Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde teknoloji alanında çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için çalışmaktadır. Bu tür yarışmalarda başarı kazanmak, bizleri daha da cesaretlendiriyor. Mehmet Eren de bu örneklerden biri. Öğrencimizi ve Danışman Öğretmenimiz Yasin Köse'yi başarılarından dolayı tebrik ederim. Teknoloji alanında çocuklarımızı eğitmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER