Denizlili öğrenciler, Avrupa’da staj yapacak

Denizli Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri, ‘Mobilya Alanında Yenilikçi Üretim Yöntemleri Stajı’ isimli projeleriyle Avrupa’da staj yapacaklar.

Denizlili öğrenciler, Avrupa’da staj yapacak

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülen Erasmus + Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyetleri kapsamında Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezi’nin Mobilya Ve İç Mekan Tasarımı alanından 6 öğrenci, 01-14 Mart 2020 tarihleri arasında Amonit Mobilya fabrikasında ‘Mobilya Alanında Yenilikçi Üretim Yöntemleri Stajı’ için Çekya- Prag’a gidecek. Yine aynı proje kapsamında 12 öğrenci, 17-30 Mayıs 2020 tarihleri arasında Romanya- Bükreş’teki Casa Di Adriano ve Prestige Transilvania SRL Mobilya fabrikalarında staj yapacaklar.

“ÖĞRNECİLERİMİZ, ALANINDA DAHA İYİ ŞARTLARDA İSTİHDAM İMKANI BULACAK”

Proje ile ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Bir yıl aradan sonra tekrar Mesleki Eğitim Merkezimizin çırak öğrencileri Avrupa’ya gitme şansını yakaladılar. Projeye katılan öğrencilerimiz mesleki bilgi, beceri ve yeteneklerini geliştirme imkanı bulacaklardır. Öğrencilerimiz girişimcilik, kültürel hoşgörü, takım çalışması, iş disiplini gibi kişisel özellikler elde edeceklerdir. Ayrıca öğrencilerimiz alacakları sertifikalarla mobilya alanında daha iyi şartlarda istihdam imkanı bulacaklardır. Projemiz Bakanlığımızın 2023 Vizyon Hedefleri doğrultusunda mesleki eğitim kalitemizin arttırılmasına, sınır ötesi işbirlikleri kurulmasına ve okulumuz ile özel sektör arasındaki işbirliklerinin kuvvetlendirilmesine hizmet edecektir” dedi. Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezi Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı öğrencileri mobilya üretiminde son teknoloji CNC makinelerini kullanan işletmelerde staj faaliyetleri yapacaklarına değinen Müdür Oğuz; “Teknolojik gelişmelere paralel olarak CNC makineleri mobilya sektöründe oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Dolayısıyla çağın gerektirdiği teknolojik niteliklerle donatılmış teknik eleman ihtiyacı da gün geçtikçe artmaktadır. Öğrencilerimiz, modern işletmelerde yapacakları staj faaliyetleri ile CNC makinesi ile mobilya yapımı konusunda çağdaş mesleki beceri ve yeterliklere sahip olacaklardır” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2020, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER