Denizlili öğrenciler, matematikte dünya şampiyonu oldu

Kanada Waterloo Üniversitesi Matematik Bölümü tarafından hazırlanan CEMC Cayley Matematik sınavına 7 kişilik ekip olarak katılan Denizli Erbakır Fen Lisesi öğrencileri dünya şampiyonu olarak hem Denizli’nin hem de Türkiye’nin gururu oldu.

Denizlili öğrenciler, matematikte dünya şampiyonu oldu

Denizli Erbakır Fen Lisesi’nde eğitim gören 7 öğrenciden oluşan ekip, 27 Nisan’da Kanada Waterloo Üniversitesi Matematik Bölümü tarafından hazırlanan CEMC Cayley Matematik Sınavı’na katıldı. Dünya çapında bin 200 civarında okul ve yaklaşık 20 bin öğrencinin katıldığı sınavda; katılımcılar, şampiyonluk için ter döktü. Geçtiğimiz yıl aynı sınavda dünya ikinciliği elde eden Erbakır Fen Lisesi öğrencileri; Mehmet Koca, Ceyda Özdemir, Zeynep Özgür, Zeynep Özdemir, Ahmet Yiğit Korkut, Veli Yasin Yörük ve Azra İrem Atalay bu yıl sınava daha sıkı hazırlanarak şampiyonluğun sahibi oldu. Öğrenciler aldıkları bu başarıyla hem Denizli’yi hem de Türkiye’yi gururlandırdı.

“ÖĞRENCİLERİMİZ DENİZLİ’NİN ADINI DÜNYADA DUYURDU”

Öğrencilere sınavda danışmanlık yapan Erbakır Fen Lisesi Matematik öğretmenleri Refika Duyar ve Mustafa Akbulut, öğrencilerinin başarılarından gurur duyduklarını ifade etti. Denizli’yi gururlandıran gençlerin aynı zamanda matematik ve fizik olimpiyatlarına da hazırlandıklarını belirten Akbulut; “Öğrencilerimiz Denizli’nin adını dünyada duyurdu. Her biriyle ayrı ayrı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyorum. Gelecekleri çok parlak. Eğitim hayatlarında çok daha önemli başarılara imza atacaklarına inancımız sonsuz” dedi.

“TÜRKİYE’NİN EN İYİ LİSELERİNDEN BİRİ”

Erbakır Fen Lisesi Okul Müdürü Seda Hilal Nişancı ise okul yönetimi ve öğretmenler olarak öğrencileri her zaman desteklediklerini söyledi. Müdür Nişancı; “Erbakır Fen Lisesi, Türkiye’nin en iyi liselerinden biri. Denizli’nin gururu olan bir lise. Bu başarı öğrencilerimize ait. Bizler öğrencilerimizin her zaman yanındayız ve destekçisiyiz. Umarım başarılarının devamını getirirler. Öğrencilerimiz çok çalışıyorlar. Çok çalıştıkları için de bugün bu başarıyı elde ediyorlar. Öğrencilerimizi kutluyoruz ve onlarla gurur duyuyoruz” diye konuştu.

MÜDÜR OĞUZ, ŞAMPİYONLARI AĞIRLADI

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, şampiyonları makamında ağırladı. Ziyarete şampiyon öğrenciler, Mehmet Koca, Ceyda Özdemir, Zeynep Özgür, Zeynep Özdemir, Ahmet Yiğit Korkut, Veli Yasin Yörük ve Azra İrem Atalay, danışman öğretmen Mustafa Akbulut, Okul Müdürü Seda Hilal Nişancı katıldı.

“ERBAKIR FEN LİSEMİZ İLİMİZİN MARKA OKULU”

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Erbakır Fen Lisemiz ilimizin marka bir okuludur. Önceki yıllarda olduğu gibi şimdi de elde ettiği başarılarla ismini ilimize, ülkemize ve dünyaya duyurmaktadır. Şampiyon öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum. Eğitim hayatlarında çok daha önemli başarılara imza atacaklarına yürekten inanıyorum. Şunu da vurgulamak istiyorum eğitim-öğretimde en önemli unsurlar öğretmendir. Buradan da emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi. Ziyarette Müdür Oğuz, öğrencileri ödüllendirdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER