“Denizli’nin gelişmişliği, eğitimdeki başarısıyla orantılı”

Bağbaşı 80. Yıl Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında konuşan Denizli Valisi Hasan Karahan; “Denizli de işini seven ve aşkla yapan bir eğitim camiasıyla beraberiz. Denizli’nin bütün alanlardaki gelişmişliği eğitimdeki başarısıyla doğru orantılıdır” dedi.

“Denizli’nin gelişmişliği, eğitimdeki başarısıyla orantılı”

Bağbaşı 80. Yıl Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında; 2019 yılındaki Denizli genelindeki eğitim çalışmaları değerlendirildi. Toplantıya; Vali Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Müdür Yardımcıları Hüseyin Başgün ve Şener Bayram ile şube müdürleri ve 19 ilçenin milli eğitim müdürleri katıldı. Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; “Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyon Belgesi ile birlikte daha önceki yıllardan süre gelen eğitimin niteliğinin ve niceliğinin geliştirilmesi çalışmaları ayrı bir ivme kazandı. ‘Denizli Eğitiminde Hedef 2023’ çalışmalarına 2014 yılında çok kapsamlı bir çalıştay ile başlayan İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2019 yılının başında da yine kapsamlı bir çalışma ile 2023 Eğitim Vizyonu’nu ele aldı. İlimiz genelindeki yaklaşık 15 bin öğretmenimizle bir araya gelerek 2023 Vizyonunu aktardık. Okullarımızın fiziki şartlarının iyileştirilmesinin yanında Tasarım Beceri Atölyeleriyle tüm Denizli’yi donattık. Denizli Tasarım Beceri Atölye’lerinde ‘ulaşılamaz’ denilen sayıları çoktan geçti. 285 olan Tasarım Beceri Atöltelerimizi bugün itibari ile bin 620 sayılarına getirdik” dedi.

“DENİZLİ, EĞİTİMDE TÜRKİYE BİRİNCİSİ”

İstanbul Üniversitesi tarafından yapılan ‘İller Arası Rekabet Endeksi 2018-2019 Raporu’nu değerlendiren Müdür Oğuz; “Eğitimde Denizli ilk sırada yer aldı. Eğitimde Denizli, Edirne ve Ankara, yükseköğretim alanında ise İstanbul, Ankara ve Eskişehir en rekabetçi iller olarak sıralandı. İstanbul Üniversitesi Şehir Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan ve bu yıl üçüncüsü açıklanan ‘İller Arası Rekabet Endeksi’ yayımlandı. 81 il düzeyinde 2018-2019 dönemi verileri kullanılarak hesaplanan rekabet endeksi skorlarının, 2009 ve 2014 dönemlerine ait veriler kullanılarak açıklandı. Böylece rekabet açısından illerin 2009-2019 periyodunda 10 yıllık performans seyri izlendi” diye konuştu.

“BAŞARI BİR EKİP İŞİDİR”

Denizli’deki eğitim alanında yakalanan başarıyı korumak için aynı gayretle çalışmalara devam edileceğinin altını çizen Vali Hasan Karahan; “Başarı bir ekip işidir ve bunda da herkesin katkısı vardır. İlimizde hayırseverlerin eğitime olan ciddi katkısı bu şehrin şansıdır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu konuda oldukça gayretli. Amacımız hizmet ve eğitim kalitesini daha da yükseklere çıkarabilmektir. Bunu da öğretmenlerimiz ve yöneticilerimizin çabalarıyla gerçekleştireceğiz. Denizli de işini seven ve aşkla yapan bir eğitim camiasıyla beraberiz. Denizli’nin bütün alanlardaki gelişmişliği eğitimdeki başarısıyla doğru orantılıdır” dedi. Değerlendirme toplantısının devamında Müdür Oğuz, 2019 yılında kent eğitiminde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında sunum yaptı.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2020, 14:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER