Ders kitapları ve yardımcı kaynaklar Denizli’ye ulaştı

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı hazırlıkları çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak öğrencilere dağıtılan ders kitapları ile yardımcı kaynaklar, Denizli’deki depolara ulaştı.

Ders kitapları ve yardımcı kaynaklar Denizli’ye ulaştı

Milli Eğitim Bakanlığı 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nda ilk defa olarak yardımcı kaynaklarını okul zilinin çaldığı gün öğrencilerin sıralarında hazır edecek. Tüm kademe ve sınıf seviyesinde hazırlanan yardımcı kaynak destek paketini, her ay öğrenci ve öğretmenlerin yardimcikaynaklar.meb.gov.tr adresinden istifadesine sunan Milli Eğitim Bakanlığı, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nda ders kitaplarıyla birlikte yardımcı kaynaklarını da öğrencilerin sıralarına olması için illere gönderdi. Milli Eğitim Bakanlığı’nca Denizli’ye gönderilen 2. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm sınıfları kapsayan 1 milyon 94 bin ve 90 çeşit yardımcı kaynak kitabı, Denizli’deki depolarına ulaştı. Yardımcı kaynak kitap dağıtımı hakkında açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, “Bakanlığımızın birçok önemli projesinde de olduğu gibi kaynak kitaplarının da basımı yapılarak ilimize ulaştırıldı. Kitap Dağıtım depolarımıza gelen kitapların okullarımıza dağıtımlarını gerçekleştiriyoruz. Kaynak kitaplarımız öğrencilerimizin eğitim başarıları, ilgi, istidat ve kabiliyetleri doğrultusunda istifadesine sunulacak. 90 çeşit kaynak kitabımız var. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Bakanımızın bizlere vermiş olduğu desteklerle kaynak kitaplar konusunda velilerimizin üzerinde bulunan ekonomik yükü rahatlatmış olacağız. Öğrencilerimiz girecekleri sınavlara bu kitaplarla hazırlanarak, başarılarına ciddi anlamda katkı sağlayacaklarını düşünüyoruz. Başta bakanlığımız olmak üzere dağıtımda emeği geçen tüm büyüklerimize ve dağıtımda destek veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Ders kitapları sıralarda öğrencileri bekliyor

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı’nca 2003-2004 Eğitim-Öğretim Yılı’nda başlanan Ücretsiz Ders Kitapları Projesi, bu yıl da devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu eğitim-öğretim yılında da öğrencilerin kitapları sıralarında hazır bekliyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Pamukkale, Merkezefendi, Serinhisar, Çivril ve Sarayköy olmak üzere 5 ayrı dağıtım noktasından il genelindeki okullara ders kitabı dağıtımını yapıyor. Pamukkale Zahide Kaynak Dinçer Ortaokulu’nda Ücretsiz Ders Kitapları ile ilgili açıklamalarda bulunan Müdür Ekici; “2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı hazırlıklarımız devam ediyor. Okullarımızı gezerek bu hazırlıkları yerinde görüyoruz. Bakanlığımızca 2003-2004 yılında ilk defa dağıtılmaya başlanan ücretsiz ders kitapları geçmiş yıllarda olduğu gibi bu eğitim öğretim yılında da öğrencilerimize ücretsiz ulaştırılacak. İlimize gelen ücretsiz ders kitaplarını tüm okullarımıza dağıttık. Kitaplar yeni eğitim-öğretim yılının ilk gününde öğrencilerimizin sıralarının üzerinde hazır bir şekilde bekliyor olacak.  Bakanlığımız tarafından 1 milyon 605 bin ücretsiz ders kitabı, ilimize gönderilmiş olup, ilimizde bulunan beş dağıtım noktasından kitaplar okullarımıza teslim ediliyor. Geçen yıllarda olduğu gibi bu eğitim öğretim yılının ilk gününde de 1 milyon 605 bin ücretsiz ders kitabı sınıflarda sıraların üzerinde eksiksiz olarak öğrencilerimizi bekliyor. Bu yıl 5 dağıtım noktasından kitap dağıtım işlemleri gerçekleştirildi. İlk ders zilinin çaldığı gün bu kitapların sıralarda hazır olması öğrencilerimiz açısından son derece önemli. Bu hizmetin gerçekleştirilmesinde emeği geçen bakanlığımız yetkililerine ve müdürlüğümüzde dağıtımda görev alan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Okullarda güzellikler oluşturmak hepimizin görevi. Öğrencilerimizi çok özledik. İlk ders zilinin çalması ile birlikte okullarımız yeniden öğrencilerle cıvıl cıvıl dolup taşacak. Yeni eğitim öğretim yılının şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2022, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER