DOSTEK’te ilk ders zili çaldı

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji 2022-2023 eğitim-öğretim yılı açılışını, düzenlenen programla gerçekleştirdi.

DOSTEK’te ilk ders zili çaldı

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji’nde (DOSTEK) 2022-2023 eğitim-öğretim yılı açılışı, düzenlenen törenle başladı. Okul bahçesinde gerçekleştirilen açılış törenine; Denizli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı M. Abdülkadir Uslu, Bölge Müdürü Ahmet Taş, Okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. İstiklal marşı ve saygı duruşu ile başlayan törende Denizli OSB Başkanı M. Abdülkadir Uslu, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması dileklerinde bulundu. Başkan Uslu, şunları söyledi: “Bundan 4 sene önce Milli Eğitim Bakanlığımızdan devraldığımız okulumuzu; bugün büyük bir gurur ve mutlulukla görüyorum ki yoğun bir talep var. Bu yıl 2000 civarı müracaattan 260 öğrencimizi alabildik. Geçtiğimiz dönem bizler için başarılı bir yıldı. Nitelikli eleman yetiştirmede rol model olan okulumuz mezunlarının bir kısmı istihdama katılırken bir kısmı da üniversitelere yerleşti. Okulumuzun eğitim kalitesi bir kez daha örnek olurken bu yıl aramıza yeni öğrencilerimiz katıldı. Buna istinaden kayıt dönemimizde yoğun bir başvuru oldu. Sevgili öğrenciler hepiniz çok iyi biliyorsunuz ki, okulumuz sadece akademik eğitim veren bir okul değil. Sizleri sosyal, akademik ve iş kariyerinize hazırlayan adeta bir kampüs. Yeni gelen arkadaşlarınıza da ağabeyleri-ablaları olarak temel değerlerimizi çok iyi aşılayacağınıza inanıyorum. Biz ise Denizli OSB olarak her zaman sizlerin yanında olacak, çabalarınızı başarıyla taçlandırmanız için elimizden gelen tüm desteği sunacağız. Hepinize iyi bir eğitim öğretim dönemi diliyorum.”

“Başarılarımızı pekiştirmek özel hazırlık yaptık”

Öğrenci velilerine seslenen DOSTEK Müdürü Saadettin Dumlu; “Çocuklarımızın geleceği için çok doğru bir okula kayıt yaptırarak iyi bir gelecek planlaması yaptığınızdan emin olabilirsiniz. Geleceğimizi ve ülkemizi emanet edeceğimiz gençlerimizi iyi yetişmiş birer fert olarak modern bilime dayalı bilgiyi üreten ve bu bilgileri kullanabilen özgüveni yüksek, disiplinli ve ahlaklı bireyler olarak yetiştireceğimizden şüpheniz olmasın. Bugün bize emanet ettiğiniz evlatlarımız bu okuldan mezun olduklarında sadece birer lise diploması ile mezun olmayacaklar. Buradan mezun olduklarında hem geçerliliği olan bir meslekleri hem de üniversite sınavında rakiplerine göre çok büyük artıları olacaktır” dedi. Yeni dönem hazırlıklarından bahseden Dumlu, “Sizler yaz tatilindeyken bizler yine boş durmadık ve başarılarımızı pekiştirmek için birçok özel hazırlık yaptık. Bu yıl yine DOSTEK okulunun yılı olacak. 260 yeni arkadaşımız aramıza katıldı. Daha ilk günden şanslı olduklarını hissedecekler. Toplam öğrenci sayımız bin 20’ye ulaştı. Tüm öğrencilerimize yeni öğretim yılımızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER