DOSTEK’ten muhteşem yıl sonu galası

Özel Denizli OSB Teknik Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yıl sonu galası yapıldı. Öğrencilerin hazırladığı etkinlikler, katılımcılar tarafından büyük beğeniyle izlendi.

DOSTEK’ten muhteşem yıl sonu galası

Özel Denizli OSB Teknik Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (DOSTEK) yıl sonu galasını Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde ve yoğun katılımla gerçekleştirdi. Geceye; Honaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Duran, Denizli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Necip Filiz, Denizli OSB Müdürü Ahmet Taş ve Okul Aile Birliği Başkanı Ayşe Özkal ve veliler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından program, protokol konuşmaları ve plaket töreni ile devam etti. Türkiye’nin farklı bölgelerinden halk oyunlarının sergilendiği folklor gösterisi, izleyenleri büyüledi. Program DOSTEK öğrencilerinin kendi el becerileriyle hazırladıkları kıyafetlerin yer aldığı defile ile devam etti. Defilede yer alan kostümler ve sunumu gerçekleştiren öğrenci ve öğretmenler büyük alkış aldı. Program; Okul Türk Halk Müziği ve Pop Müziği Koroları’nın seslendirdikleri birbirinden güzel eserlerle devam etti.

“BİZ KOCAMAN BİR DOSTEK AİLESİYİZ”

DOSTEK’i tanıtan slaytlar eşliğinde konuşan Okul Müdürü Saadettin Dumlu; DOSTEK’nin kurulduğu günden bugüne gelişiminden, başarılarından ve yıl içinde yaptıkları etkinliklerden bahsetti. Müdür Dumlu; “Biz kocaman bir DOSTEK ailesiyiz. Ülkemizin geleceği, aydınlık, çağdaş yarınlar için gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için çalışıyoruz. Bizleri bu günde yalnız bırakmadığınız için siz kıymetli velilerimize ve bize destek ve yardımlarını esirgemeyen Denizli Organize Bölge Müdürlüğü Yönetim Kuruluna ve değerli sanayicilerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“ÇOCUKLARINIZA OLAN GÜVENİN DEVAMINI TEMENNİ EDERİM”

İnsan hayatında önemli anların olduğunu ifade eden OSB Başkan Vekili Necip Filiz; “İşte bugün böyle bir özel an için toplandık. Bu özel anın bütün pozitif enerjisinin hayat boyunca üzerinizde olmasını diliyorum. Saygıdeğer velilerimiz, sizlerden emanet olarak aldığımız değerli evlatlarınızı; idarecilerim, öğretmenlerim ve tüm çalışma arkadaşlarım ile birlikte özgüveni yüksek, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden bilgili, görgülü, ülkesini ve insanları seven bireyler olarak, sizlere tekrar takdim etmekten dolayı büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz. Sayın veliler, öğrencilerimize bundan sonraki başta eğitim-öğretim hayatları olmak üzere tüm girişimlerinde ve çalışmalarında başarılar diliyorum. Çocuklarınıza olan desteklerinizin ve güvenin devamını temenni ederim” diye konuştu.

“HER MEZUNİYET BİR BAŞKA BASAMAĞIN BAŞLANGICIDIR”

Konuşmasında öğrencilere de seslenen Filiz, şunları söyledi: “Okula ilk başladığınız günden bugüne değin, eğitildiniz, bilgi ve erdemle donatıldınız. Bugün bir mezuniyet yaşıyorsunuz. Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Okul günleriniz, okul anılarına dönüşecektir. Sizleri gelecekte başarıyla okulunuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancım tamdır. Montaigne, ‘Nereye gideceğini bilmeyen gemiye, hiçbir rüzgar fayda sağlamaz’ demiştir. Bu sözü hiç unutmayın. Vatanınız için, aileniz için ve kendiniz için hedefleriniz, idealleriniz olsun. İnsan ilişkilerinde her zaman sevgi ve saygıyı temel alınız. Önemli olan güzel duygular, iyi ve dürüst bireyler olmaktır. Bir eğitim kurumunun ruhu her şeyden önce kalitesi ile olduğu kadar çalışanların ortaya koydukları varlıkları, enerjileri ve ruhlarının beraberliği ile de inşa edilir. Değerli gençler, ülkemizin umudu ve güvencesi sizlersiniz. İnanıyorum ki; sizler de umutları ve güveni boşa çıkarmayacak ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracaksınız. Ülkemizin geleceği siz değerli gençlerimizin bundan sonraki her başarısı gurur kaynağımız olacaktır. Bizler sizlerle vedalaşmıyoruz, görüşmek dileği ve temennisinde bulunuyoruz. Görüşmek üzere yolunuz açık ve aydınlık olsun.”

“BU GENÇLER ÖĞRETMENLERİN ESERİ”

Konuşmasında okul öğretmen ve yöneticilerine de seslenen Filiz; “Bir anne ve baba şefkati ile kucaklayıp, erdem ve bilgi ile donattığınız bir nesli daha bugün buradan uğurluyoruz. Mevlana’nın bir sözünü burada anmadan geçmek sanırım olmaz. Mevlana diyor ki; ‘Sen taş, kaya ve mermer dahi olsan, eğer bir terbiyecinin (gönül sahibinin) eline düşersen cevher olursun.’ sizler bu gençlerimizi dört yıl boyunca eğittiniz. Bu gençler sizlerin eseridir. Dışarıda ekmek yerlerse sizi minnetle anacaklar. Üzerimizdeki sorumluluk çok büyük. Sizler öğrencilerinizle anılacaksınız. Öğrencilerinizin yaptıkları, ürettikleri sizden bir parça olarak yansıyacak. Öğretmen olarak, şekillendirdiğiniz bu gençlere katkılarınız dolayısıyla onlara gösterdiğiniz rehberlik, şefkat ve ilgi için sizlere de ayrıca teşekkür etmek isterim” şeklinde konuştu. Çocuklarının yaptıklarını ve sergilediklerini görmenin gurur ve mutluluğu yaşayan veliler, öğretmenlere teşekkür ederek, memnuniyetlerini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER