“EDEP ve DEBİP Denizli’yi zirveye taşıdı”

Eğitimde Değerler Eğitimi (EDEP) ve Denizli Eğitiminde Başarı İzleme ve Geliştirme Projesi (DEBİP) bilgilendirme toplantısında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “2008 yılında hayata geçirdiğimiz DEBİP ve 2016 yılında uygulamaya koyduğumuz EDEP, ilimizi eğitim alanında zirveye taşıdı” dedi.

“EDEP ve DEBİP Denizli’yi zirveye taşıdı”

Eğitimde Değerler Eğitimi (EDEP) ve Denizli Eğitiminde Başarı İzleme ve Geliştirme Projesi (DEBİP) bilgilendirme toplantısı Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda yapıldı. Denizli’deki birlitke resmi ve özel ilkokul müdürlerinin katıldığı toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Denizli’nin eğitimdeki başarısının mimarları ekip arkadaşlarım, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve hayırseverlerimizdir. 2023 Eğitim Vizyonunu kendimize yol haritası edindik ve bu doğrultuda ahlaklı, bilgili ve donanımlı nesiller yetiştirmek en büyük gayemizdir. 19 ilçemizde de eş zamanlı yürüttüğümüz çalışmalarla, eğitimde fırsat eşitliğini, hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz adına sağlama gayreti için durmadan çalışıyoruz” dedi.

“EDEP VE DEBİP İLİMİZİ ZİRVEYE TAŞIDI”

EDEP ve DENİP çerçevesinde geçtiğimiz yıllarda bir çok konferans ve atölyeler gerçekleştirilerek öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkılar sağlandığını söyleyen Müdür Oğuz, “Bu da söz konusu projelerin yalnızca öğrencilerimize kazanımlar sunmakla sınırlı kalmayıp öğretmenlerimize verilen eğitimleri de kapsadığının bir göstergesidir. Okul öncesi ve ilkokul öğretmenlerimizin katılımıyla gerçekleştirilen çalıştaylar sonucunda kılavuz kitaplar hazırlandı. Değerler eğitiminin 3 saç ayağını temsil eden öğrenci, öğretmen ve aileleri kapsayan farklı kategorilerde yarışmalar düzenlenerek projelerimizin eğitime dokunan her bir bireye ulaşması sağlandı. 2008 yılında hayata geçirdiğimiz Denizli Eğitiminde Başarı İzleme ve Geliştirme Projesi ve 2016 yılında uygulamaya koyduğumuz Eğitimde Değerler Eğitimi Programı ilimizi eğitim alanında zirveye taşıdı” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2020, 14:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193