Eğitim gönüllüsü Mersin Ailesi’ne MEB’den vefa

Yaptıkları bağışlarla Denizli’nin eğitim camiasına 4 okul kazandıran Mersin ailesi için Denizli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce ‘Vefa Gecesi’ düzenlendi.

Eğitim gönüllüsü Mersin Ailesi’ne MEB’den vefa

Yaptıkları bağışlarla Denizli eğitimine Sarayköy Hacı İrfan Mersin Cumhuriyet Ortaokulu, Sarayköy Hacı Nadire Mersin Cumhuriyet İlkokulu, Oktay Mersin Özel Eğitim Anaokulu ve Turgay Mersin Ortaokulları’nı kazandıran Mersin ailesi için ‘Vefa Gecesi’ düzenlendi. Denizli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce organize edilen ‘Vefa Gecesi’, Merkezefendi Belediyesi Bereketler Toplantı ve Sergi Salonunda yapıldı. Geceye; Merhum İrfan Mersin’in eşi Hacı Nadire Mersin ve ailesi ile birlikte Denizli Valisi Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Kaymakamı Dr.Adem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, okul müdürleri ve davetliler katıldı.

“MERSİN AİLEMİZİN EĞİTİME BÜYÜK KATKILARI OLDU”

Gecede konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Denizlimizin medarı iftiharı Mersin ailemizden Turgay ve Oktay Mersin Beyefendiler ile her bir araya geldiğimizde eğitime büyük katkıları oldu. İl Merkezi ve Sarayköy’de başarının artırılmasında büyük rol oynadılar. Eğitim en önemli önceliğimizdir. Denizli eğitimcileri olarak kocaman bir aileyiz. 15 bin öğretmenimizle, bin 120 okul ve kurumda, 200 bin öğrencimize eğitim hizmeti veriyoruz. Hayırseverlerimizin eğitime kazandırdıkları okullarla bu başarılarımız her geçen gün artmaktadır. Buradan Mersin ailesinin tüm fertlerine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“DENİZLİ EĞİTİMDE ÖRNEK BİR İLDİR”

“En gerçek yatırım geleceğimiz olan çocuklarımıza yaptığımız yatırımdır” diyen Denizli Valisi Hasan Karahan, şunları aktardı: “Hayırseverlerimiz eğitime kazandırdıkları okullar ile ölümsüz yatırımlar yapmaktadırlar. Allah hayırlarını kabul etsin. Hayırseverlerimizin anneleri Hacı Nadire Mersin Teyzemiz bugün aramızda kendisine Allah’tan uzun ömürler diliyoruz. Hacı İrfan Mersin Amcamıza da Allah’tan rahmet diliyoruz. Denizli eğitimde örnek bir ildir. Eğitim bir gönül işidir. İlimizde herkes eğitime gücü yettiği kadar bir katkıda bulunuyor. Buradan tüm hayırseverlerimize teşekkürlerimi iletiyorum.” Vali Karahan konuşmasının ardından başta Hacı Nadire Mersin olmak üzere Mersin ailesine eğitime yaptıkları katkılarından dolayı plaket ve çiçek takdim etti.

BEYZA AKINCI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211