Eğitim gönüllüsü Osman Aydınlı ve ailesine vefa

Yapmış olduğu bağışlarla Denizli eğitim camiasına 2 okul kazandıran hayırsever işadamı Osman Aydınlı ve ailesi için Denizli Valiliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce Polisevi’nde vefa gecesi düzenlendi.

Eğitim gönüllüsü Osman Aydınlı ve ailesine vefa

Yapmış olduğu bağışlarla Pamukkale Osman Aydınlı İlkokulu ve Pamukkale Osman Aydınlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni eğitim camiasına kazandıran Osman Aydınlı ve ailesi adına Denizli Valiliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından vefa gecesi düzenlendi. Denizli Polisevi’nde düzenlenen geceye; Vali Hasan Karahan, hayırsever Osman Aydınlı ve ailesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, okul müdürleri, öğretmenler ve davetliler katıldı. Osman Aydınlı ve ailesi adına hazırlanan sinevizyon gösterisi ile başlayan gecede, Osman Aydınlı İlkokulu öğrencisi Ayşenur Yıldırım, hayırsever Osman Aydınlı’ya hitaben yazdığı şiiri okudu.

“OSMAN AYDINLI BAŞARIMIZA EN ÇOK HIZ VEREN HAYIRSEVERLERİMİZDİR”

Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Bugün Denizli’deki güzelliklerden bir tanesini yaşıyoruz. Bizim başarımıza en çok hız veren, katma değer katan ise hayırseverlerimizdir. Bugün burada Osman Aydınlı’ya ne kadar teşekkür etsek azdır. Denizli sadece sınavlarda başarılı değil. Okullarımız hem nicelik anlamında hem de nitelik anlamında son derece güzel ve eğitim öğretimde başarılıdırlar. Denizlimiz Türkiye’yi en iyi temsil eden illerden bir tanesi. Hayırseverlerimize ne kadar çok ihtiyacımız olduğunu Osman Abimizin şahsında tüm hayırseverlerimize bir kez daha duyurup onlara teşekkür etmek istiyorum. Bugüne kadar Milli Eğitim Camiasına iki güzel okulumuzu kazandıran Aydınlı Ailesine ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.

“ÜRETEN İNSANLAR YETİŞTİRMEMİZ LAZIM”

Hayırsever İşadamı Osman Aydınlı konuşmasında “Herkesin olduğu gibi benim de bir hayat hikâyem var. Lise yıllarımdan itibaren ihracatçı olmak istedim. O zamanlardan kalan mücadeleci ruhum ve hırsım beni bugünlere getirdi. Ülkemiz için en başta eğitim olmak üzere ihracatın ve istihdamın ne kadar önemli olduğunu ülke tarihimizde yaşadığımız zorluklardan sebep bilecek tecrübeye sahibim. Buradan yola çıkarak eğitime bir ruh katmanın, istihdam sağlamanın ve ihracat yapmanın tadının bambaşka olduğunu biliyorum. Hiçbir şey ülkemden daha önce değildir. Önce vatan olması lazım ve bunun için de önce içi donanımlı eğitim kurumlarının olması lazım. Öğrenciler ve öğretmenler üzerlerine düşeni yapıyorlar ve bizim de onlara yardımcı olup daha iyi eğitim veren ve üreten insanlar yetiştirmemiz lazım” dedi.

“EĞİTİME DESTEK VEREN BÜYÜK BİR AİLEYE SAHİBİZ”

“Bu memleketin yaşaması, dik durması dünya için bir umuttur” diyen Denizli Valisi Hasan Karahan, şunları aktardı: “Onun için de bu topraklarda yaşayan bizler de dik ve sağlam durarak dünyanın umudu olmaya devam etmeliyiz. 82 milyon vatan evladımız bu vazifenin şuurunda. Hemen hemen her alanda bu aşkla ve şevkle memleketin daha iyiye gitmesi adına gayret ediyorlar. Sayın Osman Aydınlı’da bunun güzel örneklerinden birisidir. Denizli bu açıdan şanslı bir şehirdir. 300’e yakın hayırseverimiz birçok konuda katkılarını sunuyorlar. Eğitime destek veren büyük bir aileye sahibiz. Tüm hayırseverlerimize ve emeği geçenlere bu güzel geceyi bizlerle paylaşanlara çok teşekkür ediyoruz.” Program sonunda Vali Karahan, Hayırsever Aydınlı’ya eğitime yaptıkları katkılardan dolayı plaket verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER